Audyt SEO stron - Proud Media

Audyt SEO

Co ludzie szukają w internecie?

Przygotujemy profesjonalny audyt SEO strony internetowej

Skorzystaj z formularza kontaktowego!

Wystarczy że wypełnisz poniższy formularz,
a z przyjemnością Ci pomożemy!

Audyt SEO stron internetowych

Audyt stron internetowych czy inaczej audyt SEO to dokładna analiza strony pod kątem wymagań wyszukiwarek internetowych. Algorytmy wyszukiwarek są często aktualizowane i zmieniane, a tym samym zmieniają się kryteria oceny stron internetowych. Z tego względu audyt stron powinna przeprowadzać osoba, która ma wiedzę na temat najnowszych standardów.

Co jest sprawdzane przeprowadzając audyt?

Szczegółowy zakres audytu powinien być zawarty w umowie, jednak każdy specjalista wie, że musi sprawdzić podstawową grupę elementów, które są niezwykle istotne jeśli chodzi o ocenę serwisu przez algorytmy wyszukiwarek. Do grupy podstawowych elementów zalicza się:

  • meta tagi,
  • strukturę serwisu,
  • objętość oraz jakość treści,
  • linki zewnętrzne,
  • nagłówki oraz ich unikalność,
  • budowa adresów URL,
  • czas ładowania strony,
  • obrazki na stronie,
  • plik robots.txt,
  • mapa stron.

Czy audyt strony jest tak naprawdę potrzebny czy jest to zbędny wydatek?

Wracając do metafory, której użyliśmy w przypadku AdWords  (znajdziesz tu). Masz cudowną pralkę i masz już super tani i wydajny proszek z Indii. Ubrania już wrzuciłeś do pralki i wciskasz guzik „start” i nic się nie dzieje. Myślisz, że za chwilę ruszy, ale czekasz i czekasz i dalej nic. Jeśli nie przeprowadzisz audytu SEO to całe działania pozycjonowania nie będą skuteczne. Nie ruszą tak jak wspominana pralka. Dlatego wykonanie audytu jest takie ważne, bo po pierwsze pozwala skrócić czas jaki jest niezbędny do pozycjonowania oraz przede wszystkim pozwala rozpocząć efektywny proces pozycjonowania.

Kiedy należy przeprowadzić audyt SEO?

Prawda jest taka, że audyt SEO można przeprowadzić w dowolnej chwili, aby sprawdzić stan naszej witryny, ale wyróżniamy 5 najważniejsze momentów:

skontaktuj się

Etap tworzenia nowej strony internetowej. Jeśli my wykonujemy dla Ciebie strony, to audyt SEO jest przeprowadzany automatycznie. Zanim zostanie uruchomiona Twoja nowa strona internetowa wykryjemy wszystkie ewentualne błędy i pomyłki, aby strona była dopracowana w każdym calu.

1

pomysł

Okres po stworzeniu strony internetowej. Jeśli to nie my wykonywaliśmy Twoją stronę, a mamy ją pozycjonować to musimy wykonać audyt SEO. Niezbędna jest optymalizacja strony, aby efekty pozycjonowania były widoczne.

2

wykonanie audytu seo

Etap po edycji strony/wdrożeniu znacznych zmian na stronie. Jeśli są one jedynie kosmetyczne to nie ma potrzeby wykonywania audytu SEO, ale jeśli na stronie zaszły istotne zmiany to należałoby przeanalizować je w strukturze SEO.

3

Symultaniczna praca

Zmiana agencji zajmującej się SEO. Zanim nowa agencja rozpocznie prace musi dokonać szczegółowej analizy strony, aby opracować skuteczną strategię pozycjonowania

4

testowanie i wdrożenie

Eliminacja zagrożeń oraz kar. W życiu pozycjonera dzieją się różne rzeczy. Czasami klienci chcą sami pozycjonować swoją stronę, ale nie wychodzi im to na dobre. Czasami Google może nałożyć karę za złe treści, za linki przychodzące albo chociażby zgłoszenie problemu włamania na stronę.

5

W dni robocze jesteśmy od 9:00 do 17:00

Gwarantujemy błyskawiczną odpowiedź

ul. Emilii Plater 18A, 43-300 Bielsko-Biała