+48 575 455 366

Blogger załóż bloga

Blogger to jeden z darmowych serwisów do zakładania blogów, ciągle rozwijany przez firmę Google. Jest to świetny sposób aby dosłownie w kilku kliknięciach rozpocząć pracę nad swoimi artykułami – wszystko jest tu proste, przemyślane, intuicyjne i stworzone z myślą o wygodzie użytkownika.

Prostota użytkowania to jednak tylko jedna z wielu zalet Bloggera, o których dowiesz się czytając ten wpis. Aby założyć swojego bloga na tej platformie nie musisz być właścicielem serwera ani posiadać własnej domeny – wystarczy się zarejestrować i od razu możesz zacząć pisać.

Blogger to jeden z największych serwisów blogowych, z którego korzysta całe mnóstwo osób. Chcesz zacząć blogować? Zacznijmy więc pisać, pierwszym krokiem będzie rejestracja konta.

Jeżeli nie wiesz jeszcze w jaki sposób chcesz założyć bloga, przeczytaj ten wpis.

Setki realizacji, tysiące rozwiązanych problemów

Skontaktuj się już teraz!

Jak zacząć blogować? Proces instalacji

Jak już zostało wspomniane wcześniej, proces ten jest bardzo prosty i nie wymaga dużo czasu. Na początek wejdź w ten link. Zostaniesz przeniesiony na stronę główną serwisu Blogger. Twym oczom ukaże się homepage, w którego centralnej części widnieje nagłówek z opisem oraz przyciskiem „Utwórz bloga” – kliknij go. Aby kontynuować musisz zalogować się do serwisu Google – jeśli nie masz tu jeszcze konta, powinieneś założyć nowe, rejestracja trwa zaledwie kilka chwil. Kiedy już wszystko będzie gotowe ujrzysz taki ekran:

Klikamy przycisk „Utwórz nowy”. Otworzy się nowe okienko, w którym musimy podać kilka podstawowych danych. Pierwszym wymaganym do wypełnienia polem jest tytuł naszego bloga. Jeśli jeszcze nie wymyśliłeś swojej nazwy, lepiej byłoby zrobić to teraz, ponieważ adres (nazwy subdomeny) powinien być zbliżony do tytułu Twojej witryny. Oczywiście możesz też teraz wpisać nazwę tymczasową i zmienić ją później. Kolejnym polem jest adres, np. „blogkulinarny.blogspot.com”. Ostatnią rzeczą, którą musisz teraz wybrać jest motyw graficzny dla bloga – to również możesz zmienić później. Kiedy wszystko będzie przygotowane, kliknij „Utwórz bloga”.

Twój blog jest teraz przygotowywany – nie powinno to trwać zbyt długo. Od tego momentu możesz korzystać ze swojej nowej witryny i pisać artykuły na dowolnie wybrany przez Ciebie temat. Po lewej stronie znajduje się intuicyjne menu do zarządzania blogiem, w którym możesz kontrolować swoje wpisy, strony, układ graficzny oraz wiele więcej. Za pierwszym razem otrzymasz informację od serwisu o włączonym automatycznym wykrywaniu spamu w komentarzach.

Skontaktuj się już teraz!

Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz, a z przyjemnością Ci pomożemy!

    Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z RODO (Rozporządzenie 2016/679) przez administratora danych Rekurencja.com Sp. z o.o. (NIP: 5472217092) celem przygotowania oferty. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności

    Panel administracyjny

    Zaraz po zalogowaniu zostaniesz przeniesiony do panelu administracyjnego. Po lewej stronie znajduje się przybornik Bloggera, dzięki któremu możesz zarządzać swoim blogiem. Pierwszą jego zakładką są „Posty” – to właśnie tutaj można dodawać wpisy, edytować ich treść oraz je publikować. W celu dodania pierwszego artykułu kliknij przycisk „Nowy post”. Kolejną zakładką jest „Statystyka”, gdzie możesz sprawdzić ilość wyświetleń danego wpisu, ruch sieciowy oraz dokładnie sprawdzić skąd są Twoi obserwatorzy.

    Jak stworzyć wpis?

    Po kliknięciu przycisku „Dodaj post” w sekcji „Posty”zostaniesz przeniesiony do okna edycji wpisu. Najpierw dodaj tytuł artykułu – niech to będzie zawsze Twój pierwszy krok. Pod polem tytułu znajduje się przybornik, który posiada kilka opcji:

    • Widok tekst / HTML – to pierwszy element przybornika. Jeżeli będziesz chciał dodać więcej kodu HTML do swojego wpisu, wystarczy przełączyć na widok HTML
    • Następną opcją jest „Cofnij” / „Ponów” – każdy blog posiada taką funkcjonalność i warto zawsze o niej wiedzieć.
    • Kolejne opcje dotyczą czcionki: zmiana czcionki, pogrubienie, kursywa, podkreślenie, przekreślenie, wybór nagłówka, kolor tekstu oraz kolor tła.
    • Opcje multimedialne – czyli wstawienie hiperłączy, obrazka, filmu, znaku specjalnego.
    • Ostatnie funkcjonalności przybornika to typowe opcje edytora tekstu, czyli wyrównanie tekstu, listy numerowane i punktowane, cytat, usuwanie formatowania oraz sprawdzenie pisowni.

    Jak usunąć bloga?

    Jeżeli blogowanie nie do końca Cię przekonało, zawsze możesz usunąć swoje konto na Bloggerze. Serwis udostępnia kilka możliwości. Możesz usunąć bloga na zawsze, lub z możliwością przywrócenia go w przyszłości, jeśli zmienisz zdanie. Przed wyborem jakiejkolwiek z opcji warto go pobrać – stworzyć kopię zapasową. Być może za jakiś czas znów najdzie Cię ochota i będziesz chciał tworzyć nowe wpisy. Stratą czasu byłoby wtedy konfigurowanie wszystkiego od nowa – dlatego warto pobrać taką kopię. Aby usunąć bloga, należy kliknąć zakładkę „Ustawienia”, a następnie „Inne”.

    Znajdziemy tutaj dwie sekcje – pierwsza z nich to „Importowanie i tworzenie kopii zapasowej”. Zalecane jest stworzenie kopii zapasowej przed usunięciem konta – w tym celu kliknij przycisk „Utwórz kopię zapasową wartości”Kiedy sfinalizujemy proces backupu, przejdź do sekcji „Usuń bloga” a następnie kliknij przycisk „Usuń bloga”. Google dla bezpieczeństwa jeszcze raz zapyta Cię, czy chcesz pobrać bloga przed skasowaniem.