Dzięki LinkedIn możesz stworzyć swoje cyfrowe CV, tworzyć wpisy z zapytaniem o pracę, lub też o pracowników, tworzyć połączenia. Firma Alexa Internet rankinguje serwis LinkedIn jako dwudziestą najbardziej popularną witrynę internetową. Strona posiada również polską wersję językową.
LinkedIn pozwoli Ci nawiązać nowe, przydatne kontakty biznesowe oraz wyznaczyć ścieżkę swojego rozwoju zawodowego. Jest to bez wątpienia przydatne narzędzie dla osób stawiających na samorozwój. Jeżeli chcesz aby Twój biznes rozwinął skrzydła i uwolnił swój ukryty potencjał, zacznij od założenia konta w serwisie LinkedIn – być może odnajdziesz tutaj idealnego partnera dla swojego przedsiębiorstwa. Z pewnością możesz uzyskać tutaj cenne porady od bardziej doświadczonych ludzi i dowiedzieć się, kogo szukają pracodawcy. Na pewno warto to zrobić, szczególnie dlatego, że nie nic to nie kosztuje.
Setki realizacji, tysiące rozwiązanych problemów
Skontaktuj się już teraz!
Najczęstsze błędy użytkowników
Wielu nowych użytkowników, którzy dopiero co założyli konta popełnia mnóstwo błędów korzystając z serwisu LinkedIn. Zanim zaczniesz działanie w tym portalu zadbaj o to, aby wypełnić swój profil w taki sposób, aby wyglądać atrakcyjnie dla innych użytkowników. Jesteśmy zdania, że najlepiej uczyć się na cudzych błędach, a unikać popełniania własnych. Dlatego przyjrzyjmy się teraz liście najczęstszych pomyłek, popełnianych przez użytkowników LinkedIn i wyciągnijmy z nich wnioski.
- Brak zdjęcia profilowego – to chyba najczęstściej popełniany błąd. Zdjęcie profilowe jest jednym ze standardów serwisu i jest ono wymagane, jesli podchodzimy do całej sprawy poważnie. Pamiętajmy, że musi ono być wykonane profesjonalnie. Unikaj dodawania selfie lub zdjęć, na których nie jesteś sam – to złe praktyki. Uśmiech i pogodny wyraz twarzy są jak najbardziej wskazane – smutne miny działają odpychająco.
- Literówki – tak, literówki to jedne z najczęstszych błędów popełnianych przez użytkowników portalu. Z pozoru błachostka, jednak jak widać, sprawia problemy. LinkedIn nie posiada niestety autokorekty pisowni, dlatego zadbaj, aby wszystkie wprowadzone przez Ciebie dane były poprawne i nie zawierały błędów. Szczególnie rażą te w imieniu, nazwisku lub nazwie firmy.
- Brak własnego adresu URL – dodaj go w sekcji „edycja profilu”, zaleca się stworzyć go na podstawie imienia i nazwiska. Na przykład „adamnowak” – dzięki temu łatwiej będzie Cię znaleźć w serwisie.
Na co zwracać uwagę?
- Wypełnij całkowicie dane swojego profilu – podziel się danymi na swój temat, być może na Twój profil zagląda własnie przyszły pracodawca, lub partner biznesowy. Dlatego warto aby wskaźnik wypełnienia profilu wynosił 100%. Koniecznie dodaj swoją stronę internetową, jesli takową posiadasz.
- Spersonalizuj nagłówek – wbrew pozorom jest to jeden z najważniejszych elementów Twojego profilu – wpisz tutaj najważniejsze informacje o Twojej karierze zawodowej.
- Publikuj nowe, ciekawe treści – dzięki ciekawym wpisom i artykułom, budujesz swoją markę oraz poszerzasz grono odbiorców. Dopracuj własną strategię publikowania treści.
- Korzystaj ze słów kluczowych – pamiętajmy o optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Używaj fraz, które dobrze opisują Twoje stanowisko oraz umiejętności. Więcej o słowach kluczowych znajdziesz tutaj.
Skontaktuj się już teraz!
Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz, a z przyjemnością Ci pomożemy!