+48 575 455 366

Zmieniamy się dla Ciebie! Sprawdź naszą nową markę.

Dlaczego warto założyć bloga?

Prowadzenie własnego bloga może dawać nam wiele satysfakcji oraz nas rozwijać. W dobie wszechobecnego internetu blogowanie jest łatwe i przyjemne oraz daje możliwość realnego zysku.

Kiedy zdecydujesz się założyć bloga, najpierw musisz wybrać platformę na której będziesz umieszczać swoje wpisy. W internecie znajdziesz ich mnóstwo, a najpopularniejszymi z nich są m.in. WordPress oraz Blogger. Na naszej stronie znajdziesz instrukcje jak prosto je założyć https://proudmedia.eu/jak-zalozyc-bloga/. Proces ten jest bardzo prosty i intuicyjny, nie wymaga również specjalistycznej wiedzy informatycznej.

Dlaczego warto więc go założyć? Blog spełnia wiele funkcji, możesz tam dzielić się z ludźmi swoimi pasjami, przeżyciami, poglądami, dosłownie wszystkim. Dodatkowo spełnia także funkcję promocyjną. Może to być Twoja forma wyrażania własnych uczuć lub przemyśleń, a nawet kreatywne wykorzystanie wolnego czasu. Z drugiej strony możesz informować tam o wydarzeniach ze świata na dany temat. Jeśli prowadzisz firmę to serwis ten może okazać się głównym źródłem informacji z zakresu Twojej działalności, usług jakie oferujesz czy organizowanych przez Ciebie wydarzeń. Ludzie którzy chcą się tego dowiedzieć powinni otrzymać te informacje w jednym miejscu. W przekazywaniu informacji powinieneś być naturalny, a jeśli zawartość będzie ciekawa to Twoja strona ma szanse na sukces.

Setki realizacji, tysiące rozwiązanych problemów

Skontaktuj się już teraz!

Czego możemy się nauczyć?

Prowadzenie bloga osobistego może nauczyć Cię samodyscypliny oraz konsekwencji w działaniu. Podczas tworzeniu nowego materiału ćwiczysz swoją kreatywność oraz planowanie swojego dnia (a nawet całego tygodnia!). Organizacja czasu jest bardzo ważnym aspektem dyscypliny i może okazać się bardzo pomocna przy tworzeniu artykułów na bloga. Dobrze jest mieć przygotowaną listę tematów, które będziesz realizował przez następny dzień. Następnie przyda się umiejętność analizy własnych pomysłów i ich korekta, a potem wrzucenie gotowego materiału na bloga. Aktualizowanie wpisów nie powinno odbywać się chaotycznie, często wybiera się stała porę dodawania by Twoi odbiorcy zaglądali na Twoją stronę z wiedzą, że znajduje się już tam nowa treść. Prowadząc blog tematyczny, możesz rozwijać się w dziedzinie, która Cię interesuje i zdobywać doświadczenie. Podczas pisania nowej treści z pewnością będziesz musiał poznać nowe zagadnienia i staniesz się bardziej kompetentny w danej dziedzinie.

Czy blog może nam pomóc w życiu?

Dzięki rozwijaniu się i motywacji wynikającej z prowadzenia bloga, dążenie do realizacji własnych marzeń stanie się łatwiejsze. Dalsza chęć poznawania nowych informacji, przekazywania ich oraz determinacja w tworzeniu może skierować Cię na nowe, nieznane Ci dotąd horyzonty i pozwoli rozwijać Ci się dalej w wybranym przez siebie kierunku. Możesz także realizować swoją chęć pomocy innym, pisząc poradniki, odpowiadając na pytania zadane przez czytelników lub publikować wpisy motywacyjne. Twoja wiedza, rzetelność i doświadczenie mogą zostać zauważone. Gdy zdobędziesz większą publikę a Twoja strona stanie się popularna i opiniotwórcza, będziesz miał okazję poznać innych sławnych bloggerów, którzy tak jak Ty poświęcają swój czas na blogowanie. Taka relacja oraz wymiana opinii może stać się bardzo cennym doświadczeniem. Z czasem możesz stać się częścią pewnej społeczności, spotykać się z nimi, otrzymywać zaproszenia na konferencje dotyczące blogów. Tam również dostaniesz szansę nabrać nowych umiejętności, co może okazać się kluczowe w przyszłości.

Co możemy zyskać?

Blog może okazać się także narzędziem promocyjnym. Dzięki Twoim postom z recenzjami, dane produkty mogą zostać chętniej kupowane. Jeśli prowadzisz własną działalność, to możesz również wykorzystać ten sposób reklamy by zachęcić odbiorców do wizyty w Twojej firmie lub kupna Twojego asortymentu. Aktywne prowadzenie bloga i ciekawe, przystępne dla czytelnika wpisy zachęcają go do regularnego odwiedzania witryny lub przyjścia do miejsca które promujesz. Tak możesz budować marketing w sieci dla swojej marki. Jest to dobra metoda na pozycjonowanie Twojej strony – wyszukiwarki wychwycą dobrze napisany tekst, który zawiera konkretne słowa i frazy kluczowe.

Skontaktuj się już teraz!

Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz, a z przyjemnością Ci pomożemy!

    Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z RODO (Rozporządzenie 2016/679) przez administratora danych Rekurencja.com Sp. z o.o. (NIP: 5472217092) celem przygotowania oferty. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności

    Każdy post to osobna podstrona, więc algorytmy wychwytują to, że strona jest aktywna i wzbogaca się o nową treść. Jest to oczywiście odbierane przez Google jako pozytyw, a sam gigant obdarza nas większym zaufaniem oraz być może umieszcza nas wyżej w rankingu wyszukiwań organicznych. Samo zwiększenie ruchu na stronie już da Googlowi ku temu podstawy. Warto jednak skupić się na pisaniu wartościowej treści niż pisać teksty tylko pod wyszukiwarki. Słaba zawartość nie obroni się tak dobrze jak artykuł pisany z pasją.

    Jeśli Twój blog jest poświęcony konkretnej tematyce i jest ciągle rozwijany, to być może stanie się kiedyś niezłą postawą do napisania książki. Posiadając bazę w postaci wpisów oraz szeroką wiedzę na dany temat będziesz w stanie na pewno rzetelnie ją przygotować. Może to być także temat odbiegający od tego na stronie lecz Twoi czytelnicy na pewno się nią zainteresują. Takie wydarzenie otwiera drzwi do nowych możliwości i trafiania do większej ilości odbiorców. Jest to jednocześnie dodatkowy dochód finansowy.

    Czy można zarabiać na blogu?

    Jedną z korzyści prowadzenia bloga jest również zarobek. Sposobów na uzyskanie dochodów jest kilka. Jednym z nich jest zarabianie na reklamach na naszej stronie. Z pomocą kilku wtyczek możemy je aktywować i zarabiać, co jest opisane na naszej stronie https://proudmedia.eu/jak-zarobic-na-blogu/. Inną metodą jest po prostu tworzenie wartościowych i ciekawych wpisów, które są chętnie czytane. To daje nam popularność i możliwość kontaktu z większymi producentami i sponsorami. W zamian za recenzje lub promowanie produktu otrzymasz wynagrodzenie proporcjonalne do Twojej popularności. Wiele ludzi widząc, że ich ulubieni bloggerzy używają przedmiotów danej firmy, postanawia je również mieć. Podobnie tyczy się to miejsc, które odwiedzają, jest to promocja dla np. hoteli i restauracji. Ostatnio jednak można zauważyć niechęć do tzw. influencerów, którzy stają się wręcz natarczywi wobec właścicieli, oferując im promocje za darmowy pobyt w ich hotelu.

    Co zrobić by blog był popularniejszy?

    Poprzez bloga budujesz także relacje ze swoimi fanami. Poznajesz opinie ludzi, którzy czytają Twoje artykuły, komentują i wyrażają swoje zdanie, mogą mieć nawet wpływ na dalsze materiały. Merytoryczne dyskusje oraz konstruktywna krytyka pomogą Ci stworzyć coś, czego oczekują Twoi czytelnicy. Komunikacja jest ważnym aspektem bloga, odbiorcy czują, że są częścią społeczności oraz maja wpływ na publikowane posty. Dzięki rozmowom z komentującymi, oni chętniej biorą udział w dyskusjach i aktywnie uczestniczą w życiu bloga a Ty wiesz które wpisy i tematy cieszą się największą popularnością. Jako autor masz prawo do moderacji komentarzy lecz w wielu przypadkach lepiej odpowiedzieć samemu. Zbudowanie społeczności nie należy do łatwych zadań ale kiedy Ci się to uda możesz na nich liczyć, będą dla Ciebie wsparciem, motywować Cię do dalszego rozwoju i działania. Im większa grupa, tym bardziej popularny jesteś i posiadasz większe zasięgi.

    Podsumowanie

    Podsumowując, blog to potężne narzędzie jeśli znajduje się w odpowiednich rękach. Nasze podejście do niego może się zmienić, z chwili poświęconej raz w tygodniu lub na dzień do pełnoetatowej pracy. Stać się naszym sposobem na życie. Jest to również świetny pomysł na promocję własnej działalności, dzięki której możemy podnieść obroty w naszej firmie. Jednak prowadząc bloga zawsze powinniśmy pisać z pasją, a nie tylko dla pieniędzy.