+48 575 455 366

Zmieniamy się dla Ciebie! Sprawdź naszą nową markę.

Jaki monitoring do domu?

Chcesz czuć się bezpiecznie w swoim domu i nie martwić się o swój majątek kiedy jesteś poza nim? Spokojnie przeprowadzimy Cię przez nie tak skomplikowane ścieżki monitoringu domowego.

Jeżeli chcesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i swojego majątku powinieneś zainteresować się monitoringiem domowym. Jak to wygląda i jak działa? Często klienci mylą monitoring z całym systemem alarmowym. Należy pamiętać, że te dwa rodzaje instalacji znacznie się od siebie różnią.

Więc jakie są różnice? Przede wszystkim system alarmowy ma chronić nas i nasze mienie, instalacja ta wyposażona jest w różnego rodzaju czujniki, w zależności od potrzeb są to czujniki dymu, ognia, ruchu, zalania, stłuczenia szyby czy bardzo popularne czujki ruchu pir. Ale to nie wszystko, cały ten sprzęt musi być czymś sterowany – posiada więc centralę alarmową, którą dodatkowo trzeba odpowiednio zaprogramować za pomocą manipulatora. W skrócie, potrzebny jest wyspecjalizowany fachowiec który posiada odpowiednią wiedzę i poradzi sobie z metrami skrętki i nie spali przy tym całego sprzętu nieprzewidzianym zwarciem.

Setki realizacji, tysiące rozwiązanych problemów

Skontaktuj się już teraz!

Monitoring domu – od czego zacząć?

A jak to wygląda w przypadku systemu monitoringu? Tutaj jest trochę inaczej ponieważ każda instalacja poza kamerami powinna zawierać również rejestrator, który jest odpowiedzialny za przechwycenie obrazu z kamer i zapisanie go na zewnętrznym, bądź wbudowanym dysku. W nowych systemach monitoringu rolę rejestratora może pełnić komputer lub serwer, z którym podłączona zostanie instalacja. Istnieje również możliwość wysłania wszystkiego do chmury dzięki czemu łatwiej będzie nam odzyskać dane w przypadku awarii.

Monitoring domowy można wykonać samemu, ale wymaga to wielu godzin szperania w internecie aby uniknąć pomyłek i znaleźć elementy idealnie pasujące do siebie. Po zmontowaniu wszystkiego zostaje jeszcze żmudna konfiguracja z serwerem. Dlatego aby uniknąć błędów warto zainwestować w usługi rekomendowanego specjalisty. Instalator zapewni Ci nie tylko wysoką jakość usług ale również pewność instalacji. Pomoże też zredukować koszty i uchroni monitoring od częstych napraw. Dodatkowo poradzi jak prawidłowo posługiwać się całą instalacją. Specjaliści wiedzą w jakich miejscach montować kamery aby ich praca była najbardziej efektywna oraz jak skonfigurować rejestrator, aby wykonywał kopie zapasowe również w chmurze.

Rodzaje kamer

Jakie są rodzaje kamer i które są najlepsze dla domu? Czym poszczególne egzemplarze tak naprawdę się od siebie różnią?

Każda kamera cechuje się kilkoma parametrami, na które warto zwrócić uwagę. Pierwszą rzeczą, na którą należy spojrzeć to rodzaj kamery. My polecamy od razu podjąć decyzję o wyborze kamery IP – oferują one o wiele lepszą jakość obrazu niż przestarzałe już kamery analogowe oraz wykorzystują łącze telefoniczne dzięki czemu łatwiej jest je instalować i nie występuje szum znany ze starszego sprzętu.

Jakie są inne zalety tego rozwiązania? Dużym udogodnieniem jest możliwość podglądu obrazu kamer z każdego miejsca na ziemi za pomocą przeglądarki internetowej. Jest to możliwe ponieważ każda kamera posiada własny adres IP, więc po nawiązaniu połączenia z serwerem będziesz mógł uzyskać podgląd nawet na smartfonie czy tablecie. Ale zaraz, każda kamera potrzebuje jakiegoś źródła zasilana. Kamery IP są na tyle wspaniałe, że zasilanie realizowane jest tym samym kabelkiem, którym przesyłany jest obraz. Aby to osiągnąć należy użyć switcha PoE.

Zwróćmy uwagę na to, że kamery IP sprawdzą się idealnie zarówno w nowych budynkach jak i już istniejących. Instalacja wymaga co prawda prowadzenia przewodów, a często w stojących już mieszkaniach jest to problematyczne. Istnieje więc możliwość wykorzystania kamer IP WiFi – zasilane są one akumulatorami lub bateriami, co niestety wymusza serwis przynajmniej raz w roku. Zaletą tego rozwiązania jest całkowity brak przewodów, a każda kamera jest zasilana oddzielnie co przekłada się na redukcję kosztów ponieważ nie jest potrzebny przewód doprowadzający energię elektryczną. Dla przeciętnego Kowalskiego dobór odpowiedniej kamery może być nie lada wyzwaniem, ponieważ trzeba zwrócić uwagę na między innymi kąt widzenia czy rozdzielczość obrazu.

W ramach ciekawostki opiszemy w skrócie stare kamery analogowe. Pewnie każdy pamięta portiernie w szkole gdzie obok pani sprzątaczki lub woźnego stał telewizor z obrazem z kamer. Każda kamera była podłączona do rejestratora kablem koncentrycznym, czyli takim jakim sygnał z anteny satelitarnej jest prowadzony do dekodera. Wymuszało to prowadzenie kolejnego kabla zasilającego. Ponadto kabel koncentryczny nie był tak wygodny jak skrętka. Każda z takich kamer była pozbawiona jakiejkolwiek możliwości ruchu przez co były one statyczne i mogły obserwować tylko jeden punkt.

A co gdy jeden z uczniów trochę nabroił i trzeba było go potem odszukać? Konieczne było skorzystanie z okrutnego software’u rejestratora i zgrywanie zapisanych plików wideo na pendrive lub dysk zewnętrzny. Za pomocą skrętki natomiast nie musimy korzystać z osobnego kabla zasilającego oraz mamy możliwość sterowania kamera z poziomu komputera, serwera lub każdego innego urządzenia klienckiego (nawet telefonu).

Skontaktuj się już teraz!

Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz, a z przyjemnością Ci pomożemy!

    Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z RODO (Rozporządzenie 2016/679) przez administratora danych Rekurencja.com Sp. z o.o. (NIP: 5472217092) celem przygotowania oferty. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności

    Co poza kamerami?

    Poza kamerami przyda nam się już wcześniej wspominany switch PoE, którym zasilimy nasze kamery i prześlemy nasz obraz do komputera. Dodatkowo przyda nam się router aby zapewnić połączenie z internetem – dzięki temu będziemy mieli podgląd do kamer kiedy tylko chcemy, również w Tajlandii na wakacjach. Przyda się również jakiś komputer, a najlepiej serwer który będzie pełnił rolę rejestratora oraz przechowa na swoich dyskach zapisane terabajty materiału wideo. Niestety to nie wszystko. Jeżeli korzystamy z kamer przewodowych konieczne będzie wykorzystanie skrętki czyli kabla UTP oraz końcówek RJ45, do których zaciśnięcia będzie potrzebne specjalne narzędzie.

    Oczywiście istnieją „fachowcy” żyjący w myśl zasady „bez młota to nie robota”, którzy nie potrzebują specjalistycznych narzędzi oraz są wstanie zacisnąć każdy przewód czujnikiem udarowym. Jaki fachowiec taka instalacja. W naszej firmie używamy jedynie narzędzi renomowanych marek, ponieważ wiemy, że najważniejsza jest jakość wykonanej instalacji. A odpowiednią jakość uzyskamy tylko poprzez profesjonalne podejście do pracy. „Panie, to się wyteguje” nie jest naszą myślą przewodnią.

    Jaki monitoring wybrać?

    Opisaliśmy krótko czym różni się monitoring od systemu alarmowego, jakie są rodzaje kamer i na co należy zwrócić uwagę. Z własnego doświadczenia wiemy, że klienci nie są wstanie dostosować kamer dla swoich potrzeb i w większości przypadków przepłacają lub kupują zupełne szroty chcąc zaoszczędzić. Instalacja nieodpowiedniej kamery poskutkuje niską jakością obrazu i przesyłu danych. Firma Filipczyk.net oferuje kompleksową pomoc w doborze odpowiednich kamer uwzględniając najważniejsze parametry.

     Każdy element instalacji zostanie odpowiednio dopasowany aby zapewnić klientowi jak najlepszy efekt. Ponadto będziemy dostępni w razie awarii i naprawimy usterkę. Po zakończeniu instalacji poinstruujemy Cię w jaki sposób z niej korzystać. Pamiętaj o tym, że monitoring ma zapewnić spokój psychiczny więc postaw na profesjonalizm i sprawdź nasze usługi.