+48 575 455 366

Darmowe zdjęcia komercyjne

Projektując strony internetowe często natkniemy się na problem braku odpowiednich zdjęć i grafik. Z pomocą przychodzą nam darmowe zdjęcia stockowe. Istnieje wiele banków i portali, z których możemy bezpłatnie pobierać i wykorzystywać grafiki nawet do użytku komercyjnego.

Niektórzy uważają, że zdjęcia stockowe są „śmieciowe” i nie powinno się ich używać. Prawda jest jednak taka, że dobrze wykonane zdjęcie samo się obroni. Dlatego warto znać witryny udostępniające tylko te najlepsze produkty, które w dodatku są darmowe, również do użyktów komercyjnych. Bibliotek z takimi zdjęciami jest naprawdę mnóstwo, dlatego przyjrzymy się tylko tym wartym uwagi, oferującym wysokiej jakości grafiki. Pamiętajmy jednak, aby za każdym razem upewnić się, czy zdjęcie, które właśnie kopiujemy na naszą stronę posiada odpowiednią licencję – może to uchronić nas przed przykrymi sytuacjami w przyszłości.

Setki realizacji, tysiące rozwiązanych problemów

Skontaktuj się już teraz!

Unsplash

Link: https://unsplash.com/

Serwis Unsplash jest ogromną bazą zdjęć udostępnionych przez utalentowanych fotografów z całego świata. Wszystkie grafiki można dowolnie wykorzystywać, również w celach komercyjnych. Aby za darmo pobrać którekolwiek ze zdjęć, nie musisz posiadać żadnego konta ani się rejestrować – jest to duże udogodnienie. Jeśli sam zajmujesz się fotografią, możesz również uploadować tutaj swoje zdjęcia – może okazać się to źródłem dochodu, ponieważ w serwisie istnieje możliwość dokonywania dotacji dla autorów.

 • Nie trzeba się rejestrować,
 • Posiada wyszukiwarkę,
 • Opcja dodawania zdjęć przez użytkowników,
 • Moliwość uzyskania dotacji.

Pickup Image

Link: http://pickupimage.com/

Serwis Pickup Image oferuje różnego rodzaju fotografie i cliparty. Jak wspomina sam autor strony – możesz kopiować, pobierać, rozpowszechniać zdjęcia, nawet w celach komercyjnych bez pytania o pozwolenie. Jeżeli masz zamiar pobierać w przyszłości grafiki z tego serwisu to najlepiej już teraz się zarejestruj. Posiadanie konta jest tutaj bowiem wymagane. Każde zdjęcie posiada swój zbiór słów kluczowych, ilość wyświetleń i pobrań. Aby stworzyć darmowe konto na Pickup Image kliknij w ten link.

 • Wymagana rejestracja,
 • Posiada wyszukiwarkę,
 • Dostępne różne wersje językowe strony (niestety brak wersji polskiej).

Life of Pix

Link: http://www.lifeofpix.com/

Wszystkie grafiki dostępne na Life of Pix są darmowe, również do wykorzystania w celach komercyjnych. Serwis ten bardzo ceni swoich autorów i co tydzień wyznacza „fotografa tygodnia”. Jeżeli również chcesz zostać autorem w tym serwisie i dzielić się swoimi pracami, wystarczy kliknąć przycisk „Join” i wypełnić formularz danymi. Zaletą tej bazy zdjęć jest fakt, że nie musisz rejestrować się aby pobierać materiały. Life of Pix to nie tylko serwis ze zdjęciami – jest to również ogromna społeczność ludzi, których łączy pasja do fotografii. Jeżeli również jesteś pasjonatem robienia zdjęć, możesz rozważyć dołączenie do ich zbiorowości.

 • Nie trzeba się rejestrować,
 • Posiada wyszukiwarkę,
 • Dostępne różne wersje językowe strony (niestety brak wersji polskiej),
 • Możliwość dodania swoich zdjęć,
 • Zdjęcia skatalogowane w galerie.

Skontaktuj się już teraz!

Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz, a z przyjemnością Ci pomożemy!

  Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z RODO (Rozporządzenie 2016/679) przez administratora danych Rekurencja.com Sp. z o.o. (NIP: 5472217092) celem przygotowania oferty. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności

  Pixabay

  Link: https://pixabay.com/pl

  Pixabay to jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych baz zdjęć, grafik, ilustracji oraz filmików stockowych. Materiały pochodzące z tego serwisu posiadają licencję Creative Commons (CC0) – oznacza to, że je pobierać, modyfikować i używać jak tylko potrzebujesz. Atrybucja nie jest tutaj wymagana. Warto również dodać, że Pixabay posiada aplikacje mobilne, dostępne za darmo do pobrania na urządzenia z systemami Android lub iOS. Serwis jest w całości po polsku.

  • Nie trzeba się rejestrować (tylko mniejsze rozdzielczości),
  • Różne typy licencji,
  • Posiada wyszukiwarkę,
  • Dostępna polska wersja językowa strony.

  Freepik

  Link: http://www.freepik.com/

  Serwis Freepik jest swojego rodzaju wyszukiwarką treści z wielu źródeł jednocześnie – tworzy jedną wielką bibliotekę zdjęć i grafik. Jednoczenie fotografów w jedną społeczność to cecha wspólna z serwisem „Life of Pix”. Portal Freepik nie wymaga rejestracji, a zdjęcia są darmowe tylko wtedy, gdy wspomnisz o autorze. Opcjonalnie możesz wykupić licencje premium – wtedy wszystko, co pobierzesz ze strony możesz wykorzystać dowolnie.

  • Nie trzeba się rejestrować,
  • Posiada wyszukiwarkę.

  Polecamy również nasz artykuł, w którym dowiesz się o  przekierowaniu 301.