+48 575 455 366

Telefon kontaktowy 24h +48 575 455 366

Proud Media

Usługi informatyczne

Potrzebujesz profesjonalnego wsparcia informatycznego? Jesteś w odpowiednim miejscu

Usługi IT

Setki realizacji, tysiące rozwiązanych problemów

Skontaktuj się już teraz!

Informatyk Bielsko-Biała, Żywiec, Czechowice-Dziedzice

Komputer, serwer, switch, router, światłowód, wifi, Windows, Office, Linux – to dla nas chleb powszedni! Jesteśmy firmą zapalonych, kreatywnych informatyków, którzy lubią od czasu do czasu wziąć do ręki „Makitę” i zrobić ze ściany „ser szwajcarski”! Oczywiście chodzi o stworzenie indywidulanie zaprojektowanej sieci IT.

Nie boimy się problemów, naszym mottem jest zamiana problemów na wyzwania. Oferujemy kompleksowe wsparcie informatyczne na terenie Bielska-Białej i okolic.

Zakres oferowanych przez nas usług:

 • Wsparcie informatyczne – zarówno na miejscu jak i zdalne
 • Doradztwo informatyczne w zakresie doboru sprzętu i oprogramowania
 • Wdrażanie i projektowanie sieci informatycznych
 • Odzyskiwania utraconych danych
 • Zabezpieczenie komputerów, sieci serwerów
 • Audytowanie działań informatycznych
 • Obsługa techniczna serwerów
 • System domen ActiveDirectory od Microsoft
 • Hosting aplikacji dedykowanych
 • Wdrożenia techniczne RODO
 • Dedykowana poczta e-mail w oparci o: GSuite, Office365, rozwiązania indywidualne
 • I wiele więcej 😊

Firma informatyczna

Jesteśmy czymś więcej niż tylko firmą informatyczną z Bielska-Białej. Nie da się być we wszystkim najlepszym, dlatego też współpracujemy z wyspecjalizowanymi firmami z naszego regionu. Uzupełniamy się w taki sposób, aby sprawnie i jakościowo obsłużyć każdego klienta. W naszym portfolio zaprzyjaźnionych przedsiębiorstw są np. Certyfikowani partnerzy firmy Microsoft, sprzedawcy sprzętu komputerowego (nowego oraz poleasingowego), administratorzy rozwiązań informatycznych praktycznie z całej polski, akredytowani administratorzy sieciowi przez Cisco, programiści Bash; Perl; PHP; C++; C#, .NET i więcej.

Tak więc – możemy naprawdę kompleksowo wesprzeć Twoje poczynania w biznesie.

Pomoc i obsługa informatyczna dla firm, czyli opieka IT

Wyspecjalizowaliśmy się w zdalnej pomocy dla firm co nazywamy jako Opieka IT Bielsko-Biała. Jest to specyficzna usługa bazująca na oprogramowaniu TeamViewer lub AnyDesk. Zdalnie łączymy się ze sprzętem klienta i naprawiamy usterki, nie opuszczając nawet biura. Sam klient również nie musi zawracać sobie głowy kolejnym spotkaniem.
Jesteśmy dostępni 24h na dobę jako pogotowie informatyczne i pomagamy wtedy, kiedy trzeba. Mieliśmy już wiele dziwnych i trudnych sytuacji w pracy, ale najbardziej wymagająca miała miejsce kilka lat temu. Sytuacja wyglądała tak, że o 1:00 na hali klienta akcję zakończyła straż pożarna ugaszając pożar, który niestety „pochłonął” serwerownię w budynku biurowym numer 1. Na szczęście firma posiadała jeszcze kilka budynków sąsiednich. Jako iż stawka była ogromna – prawie 300 etatów – to w nocy o 2:30 rozpoczęliśmy proces tworzenia tymczasowej serwerowni w budynku obok epicentrum pożaru. Przed nami stanęły wyzwania:

 • Odtworzenia serwera programu Sage z naszych kopii zapasowych realizowanych na zdalnej chmurze co 1h
 • Odtworzenia telefonii VoIP w firmie
 • Przywrócenia dostępu do Internetu

Pierwsi pracownicy przyszli o 7:00 a już wtedy program ERP oraz Internet poprzez nasze zapasowe LTE był dostępny. 3 godziny później telefony VoIP również zaczęła działać. A o 15:00 poprowadziliśmy po elewacji budynku łącze światłowodowe oraz zapasowe łącze VDSL2.0. Tak więc uporaliśmy się z problemem w trybie TURBO EXPRESOWYM.
Jeżeli jesteś zainteresowany takim podejściem do Twoich spraw biznesowych – zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się już teraz!

Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz, a z przyjemnością Ci pomożemy!

  Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z RODO (Rozporządzenie 2016/679) przez administratora danych Rekurencja.com Sp. z o.o. (NIP: 5472217092) celem przygotowania oferty. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności

  Doradztwo informatyczne

  Oferujemy złożone doradztwo informatyczne dla klientów nie tylko w Bielsku-Białej, ale również naszych kontrahentów np. w Warszawie. Doradzamy co zrobić, aby było dobrze, bezpiecznie i sprawnie. Często też audytujemy aktualne działania IT – co najlepiej opisze poniższa historia: W pewnej firmie pracuje Adam – informatyk na pełny etat. Dziwnym trafem co kilka dni jest problem z Internetem w firmie. Adam biega z góry na dół i próbuje ciągle odnaleźć przyczynę usterki. Innego dnia drukarki nie działają przez 15 minut – wszyscy się denerwują, ale właściciel firmy jest zadowolony, że Adam rozwiązał problem mega szybko. I tak mija kilka miesięcy.

  Pewnego dnia do pracy w tej firmie przychodzi Bartek – nasz człowiek – „tajny pracownik” który po dokładnym audycie w nocy wie co działa, a z czym może być problem. Został oddelegowany do wspierania między innymi Adama. Wystarczył tydzień, aby udokumentować 3 sabotaże wykonane przez Adama, aby miał co robić w firmie. I to nie jest historia nierealna – to smutna rzeczywistość. Oczywiście Windows po aktualizacji może się „wysypać”. Natomiast dobrze zaprojektowany system informatyczny nie może się psuć tak często. Nasze rozwiązania projektujemy tak aby klient mógł się skupić na zarabianiu pieniędzy, a nie na nieustannej walce z zespołem informatyków.

  Administrowanie serwerem – Obsługa serwerów Windows, Linux

  Wspieramy klientów na wielu płaszczyznach informatyki, również w kwestiach obsługi serwerów Windows oraz Linux. Czym jest usługa zdalnego administratora serwera? To przede wszystkim konserwacja, obsługa (zarządzanie) użytkownikami, kontrola uprawnień, pilnowanie aktualizacji i wiele więcej. Usługę taką wdrażamy na zasadzie każdego kompleksowego pakietu wsparcia informatycznego. Jest ona bardzo ważna, gdyż serwer bez opiekuna staje się przysłowiowym bezpańskim psem. Może jest to dość dziwne porównanie, lecz ma ono wiele sensu. Takim serwerem, tak jak i psem nikt się nie opiekuje. Jeżeli pewnego dnia zniknie – nikogo nie będzie to interesować. A chyba nie o to chodzi?

  Serwer do firmy – serwery dla firm

  Projektujemy oraz wdrażamy rozwiązania serwerowe dla firm. Przykładami takich wyspecjalizowanych komputerów są:

  • Serwer Active Directory
  • Serwer pulpitu zdalnego
  • Serwer wydruku (w tym i zaawansowanego kontrolowania drukarek/kser itp.)
  • Serwer kontroli dostępu
  • Serwer wirtualizacji
  • Serwer plików
  • Serwer kopii zapasowych
  • Itd.

  Dostarczymy, skonfigurujemy i zaopiekujemy się serwerem w Państwa firmie.

  IT outsourcing

  Masz dosyć utrzymywania kilku etatów informatyków we własnej firmie? Z nami możesz zaoszczędzić i to bardzo dużo. Oferujemy IT Outsourcing Bielsko-Biała oraz w okolicach. Jest to usługa wymiany często zbędnych Umów o Pracę na zespół w ciągłej gotowości do pomocy Tobie.

  Pani Krysi nie działa drukarka? Nic nie szkodzi. Dzwoni na dedykowany numer telefonu, ekspert łączy się zdalnie i ocenia co się stało. W większości przypadków problemy rozwiązujemy zdalnie. Oczywiście jeżeli dzieje się coś poważniejszego to przyjeżdżamy do siedziby klienta.  

  W ramach outsourcingu informatycznego kompleksowo możemy zaopiekować się wszystkimi systemami które mają związek z nowoczesnymi technologami. Począwszy od drukarek przez serwery, komputery klienckie, sieci, alarmy, monitoringi skończywszy na liniach zasilania awaryjnego. Oczywiście taka usługa wymaga przeprojektowania systemów w taki sposób, aby były redundantne. Co to oznacza? Chodzi o nadmiarowość – przykładem może być podwójne łącze internetowe w firmie. Wyobraź sobie światłowód Orange oraz LTE z Play. W przypadku awarii Orange system automatycznie przełączy się na zapasowe LTE. To pozwoli na ciągłość pracy. A to tylko początek możliwości – o wiele ciekawszym rozwiązaniem jest opisany poniżej case study.

  Firma XYZ z Bielska-Białej posiadająca produkcję zatrudnia 20 osób do pracy fizycznej oraz 10 do pracy biurowej. XYZ korzysta z rozwiązań programowych firmy Insert, czyli między innymi program SubiektGT do wystawiania faktur. System został tak zaprojektowany, że w momencie awarii trwałej serwera „subiekta GT” (tak naprawdę chodzi o serwer baz danych Microsoft SQL Server) w firmie – pracownicy muszą kliknąć na pulpicie „SubiektGT dostęp awaryjny”. W takim wypadku połączą się w bezpieczny sposób z serwerem baz danych w ramach usługi chmury Microsoft Azure która to była w ciągłej synchronizacji z serwerem w firmie.

  Oznacza to, że biuro oraz produkcji może kontynuować pracę. Jedyną niedogodnością będzie nieco dłuższe „myślenie” Subiekta. Z reakcji x<1s na niestety x=2s. Niemniej wszystko będzie działać. W takiej sytuacji sami zostaniemy poinformowani o awarii. Przygotujemy potrzebne podzespoły i przyjedziemy na serwis. Dlaczego firma została oznaczona jako XYZ? Ponieważ podpisujemy z klientami Umowy o zachowanie poufności.

  Usługi informatyczne – To my!

  Tak jak już wyżej opisaliśmy – zrealizujemy każdy projekt wsparcia informatycznego. Interesuje nas przede wszystkim kompleksowa abonamentowa obsługa Twojego biznesu. Rozliczamy się w następujący sposób:

  • Stała wartość abonamentowa w ramach której dostępnych jest X godzin wsparcia w normalnych godzinach naszej pracy
  • Stawka za każdą rozpoczętą godzinę wsparcia w godzinach pracy
  • Stawka za każdą rozpoczętą godzinę poza godzinami naszej pracy
  • Stawka za każdą rozpoczętą godzinę poza godzinami naszej pracy w trybie priorytetowym
  • Stawka za dojazd do klienta
  • Koszt zużytych materiałów oraz sprzętu

  Wspieramy już wielu przedsiębiorców z regionu Bielska-Białej i okolic oraz całej Polski. Jeżeli chcesz dołączyć do grona naszych klientów zapraszamy do kontaktu.