Treść w kontekście pozycjonowania strony

Treść w kontekście pozycjonowania strony

Pozycjonowanie stron internetowych to zagadnienie popularne wśród serwisów społecznościowych i innych platform, którym zależy na promocji swojej marki. Popularne SEO opiera się w dużej mierze na wartościowej treści, która przyciąga użytkowników, dostarcza informacji, intryguje, a przy tym jest przyjazna dla wyszukiwarki. Takie połączenie sprawy daje wymierne korzyści w kontekście popularyzacji marki.

SEO – ciągle rosnąca popularność

Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania frazy związanej z profilem działalności to cel wielu firm. Osiągnięcie topowej pozycji będzie mieć wymierny wpływ na ruch z wyszukiwarki i popularność brandu. Badania przeprowadzane przez pracowników Google jednoznacznie wskazują, że praktycznie wszyscy użytkownicy korzystają z maksymalnie kilku pierwszych wyszukań. Szczególnie pożądane są pierwsze trzy miejsca – to one generują największy ruch.

Wartościowa treść, a pozycja – zależność

Częste zmiany w algorytmie Google sprawiają, że trendy w pozycjonowaniu ulegają nieustannym przeobrażeniom. Rozwój technologiczny i szeroko pojęty postęp sprawiają, że wyszukiwarka oddziałuje ciągle na inne bodźce. Pewne elementy całego procesu się jednak nie zmieniają. Tak jest w przypadku wartościowej, wysokomerytorycznej treści. Google bardzo dobrze reaguje na artykuł przygotowany schludnie i przejrzyście, z nutką intrygi, obudowany zdjęciami i materiałami video. Stworzony w ten sposób tekst to również duża szansa na link ze strony o wysokim znaczeniu dla wyszukiwarki. Najcenniejsze są te pochodzące ze stron tematycznych, ujęte w wartościowych artykułach.

Chwytliwy content – czyli jak uchwycić zainteresowanie

Przede wszystkim wykorzystując ciekawość i zainteresowanie.. Nikt nie lubi czytać nudnych treści, które po raz kolejny traktują o tym samym, w sposób monotonny. Chcąc otrzymać tekst, który spełni oczekiwania użytkownika należy przede wszystkim stworzyć chwytliwy tytuł, który zachęci do rozwinięcia artykułu. Sprawdza się tutaj kilka technik:

  • zaprzeczenia ( np. Jak nie stać się tym kim chcesz?)
  • punktowanie (np. 5 rad dla lepszej promocji Twojej strony)
  • negatywne podejście do tematu (Jak wybrać najgorszą żonę i męczyć się przez resztę życia?)

Summa summarum

Content is king – zwrot powtarzany przez specjalistów od marketingu jest jak najbardziej prawdziwy. Znajduje swoje odzwierciedlenie każdorazowo przy tworzeniu haseł w wyszukiwarce Google. Ułożenie stron internetowych zależy od jakości treści. Czy wykorzystasz tą zależność?

Wybór agencji interaktywnej – kluczowy aspekt promocji

Wybór agencji interaktywnej – kluczowy aspekt promocji

Agencje interaktywne to podmioty odpowiedzialne za reklamę, promocję i wizerunek danej marki. Od działań przedstawicieli e-commerce zależy w dużej mierze rozwój i zasięg działalności danego przedsiębiorstwa. Biorąc to pod uwagę – jakże ważny jest odpowiedni wybór kontrahenta świadczącego usługi w branży. Rozsądna i przemyślana decyzja będzie mieć odzwierciedlenie w przynajmniej kilku płaszczyznach działania – wzrost konwersji, zwiększenie znaczenia marki, poprawa pozycji na rynku, większe zainteresowanie ze strony kontrahentów. Jednym słowem – maksymalizacja!

Jak trafić na odpowiednich ludzi?

Wszystko sprowadza się do ludzi zarządzających przedsiębiorstwem, nie narzędzi, robotów i systemów. W tym wszystkim chodzi o ludzi, którzy posiadają doświadczenie w branży, wiele wykonanych projektów i niezbędną jakość we wszystkich przedsięwzięciach. To krótka charakterystyka zespołu, który pomoże Ci zaistnieć w sieci. Zajmie się promocją Ciebie i Twojego brandu. W celu określenia jakości danej agencji najprościej jest zerknąć w portfolio. W momencie widzimy wszystkie realizacje. Na tej podstawie możemy określić charakterystykę działań i sprawdzić czy odpowiadają one naszym oczekiwaniom. Kluczowa jest jakość i dostosowanie się do dynamicznie zmieniających się trendów.

Samoobsługa narzędzi

Patronat agencji interaktywnej, w którymś momencie dobiega końca, a stroną czy blogiem w dalszym ciągu należy zarządzać. Przekazanie informacji odnośnie podstawowych ruchów i działań należy do obowiązków agencji promocyjnej. Elementy, takie jak obsługa CMS, edytowanie treści czy instalacja grafiki powinny być znane właścicielom strony internetowej. Najlepiej jest – co świadczy o profesjonalizmie agencji – jeśli pracownicy agencji wyjdą z inicjatywą i pokażą podstawowe działania.

Stosunek jakości i ceny

Niska cena nie oznacza w wielu przypadkach okazji. Niestety często jest to równoznaczne z kiepsko wykonaną pracą, która, ani nie zwróci poniesionych kosztów, ani nie rozwinie naszej marki, ani też nie wpłynie pozytywnie na ilość klientów. Skuteczna promocja dobrze zaaranżowanej strony internetowej wymaga czasu, pracy i poświęcenia całego zespołu. Należy o tym pamiętać każdorazowo przed wyborem odpowiedniej agencji interaktywnej.