+48 575 455 366

Jak kupić domenę

Chcesz stworzyć i umieścić w internecie swoją stronę internetową? W tym celu konieczny będzie zakup domeny internetowej. Na początek warto zapoznać się z podstawową definicją domeny jest to nazwa, dzięki której użytkownik zostanie odesłany na Twój serwer, a w efekcie zobaczy Twoją stronę.

Uwaga – trzeba również pamiętać, że jedna domena zarezerwowana jest tylko dla jednej strony internetowej (nie odwrotnie) – dlatego zawsze należy sprawdzić jej dostępność.

Jaką końcówkę domeny wybrać?

Jak już wiesz, w skład domeny wchodzi jej nazwa i końcówka – wybór końcówek jest ogromny. Najpopularniejsze z nich to:

 • .pl – zdecydowanie najlepszy wybór dla stron internetowych w języku polskim
 • .com  / .net – wykorzystywana w witrynach międzynarodowych
 • .eu – dla serwisów w Unii Europejskiej
 • .info – przeznaczona dla stron o charakterze ogólnym, dostarczającym informacje

Oczywiście to nie koniec listy. Zaprezentowane końcówki to te najpopularniejsze, które zdecydowanie można polecić. Jeśli planujesz kupić domenę dla swojej strony internetowej – najlepiej wybierz jedną z powyższych końcówek.

Setki realizacji, tysiące rozwiązanych problemów

Skontaktuj się już teraz!

Czym jest subdomena?

Subdomeną jest domena, zawierająca w sobie domenę główną, z dodatkową nazwą oddzieloną kropką. Kiedy zostaniesz posiadaczem domeny będziesz mógł tworzyć dowolną ilość subdomen (poddomen). Dla przykładu subdomeną domeny „mojadomena .pl” może być „mojasubdomena.mojadomena.pl”. Na każdej z nich można postawić osobną stronę internetową, lub też wszystkie mogą prowadzić do tej samej witryny.

Gdzie kupić domenę? Ile kosztuje domena?

Istnieje wiele firm świadczących usługi hostingowe. Zakup domeny .pl kosztuje to wydatek około 10 złotych miesięcznie. Jeśli interesują Cię inne końcówki, musisz zajrzeć do cennika danego serwisu, gdyż oferty są różne. Przy wyborze firmy hostingowej najważniejszą rzeczą jednak jest jej wiarygodność i opinie – jednym z serwisów hostingowych godnych polecenia jest OVH. Aby sprawdzić, czy żądana przez Ciebie domena jest dostępna, wystarczy wpisać ją w wyszukiwarce – każda firma hostingowa taką posiada.

Rejestracja domeny

Domenę kupić można na przeróżnych stronach internetowych takich jak hostinger, nazwa czy ovh. Liczy się przede wszystkim wiarygodność i niezawodność serwisów. Jako, że mamy duże doświadczenie w rejestrowaniu domen, naszym wyborem jest firma OVH. Proces zakupu domeny oraz przedłużenia jest w tym serwisie bardzo prosty. Na początek wystarczy wejść w ten link – przeniesie nas on na stronę ofertową, na której wszystkiego się dowiesz.

Możesz teraz kliknąć przycisk „Wszystkie ceny” lub „Wszystkie nowości” aby dowiedzieć się więcej na temat usług hostingowych, albo też od razu przejść do wyszukiwania dostępnych domen – patrz na screenie.

Skontaktuj się już teraz!

Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz, a z przyjemnością Ci pomożemy!

  Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z RODO (Rozporządzenie 2016/679) przez administratora danych Rekurencja.com Sp. z o.o. (NIP: 5472217092) celem przygotowania oferty. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności

  Jak widzimy nasza domena jest dostępna – oznacza to, że bez problemu możemy ją zamówić. Teraz należy wybrać jej końcówkę – zastanów się nad tym, co oferuje Twoja strona, każda końcówka oznacza inną formę działalności oraz jej lokalizację.

  Dla przykładu – rozszerzenie .pl jest nastawione głównie na Polskę, a strona powinna być w całości po polsku. Jeśli interesuje Cię strona ogólnoświatowa – wtedy wybierz .com, a jeśli prowadzisz działalność na terenie Europy – .eu.

  Następnie zobaczymy możliwość wyboru szybszych serwerów DNS – jest to mniejszy wydatek, ale uważamy, że nie warto się na to decydować. Wybierz więc opcje statycznych serwerów.

  Kolejnym krokiem jest wybór hostingu – oczywiście jest to opcjonalne, jeśli jednak nie chcesz trudzić się z osobnym zakupem serwera możesz zrobić to wszystko tutaj jednocześnie. Dodatkowo możesz wybrać Przyspieszenie GeoCache oraz Certyfikat SSL. Kiedy zaznaczysz już wszystko czego potrzebujesz, przejdź dalej.

  To już wszystko, co musiałeś robić. Przed Twoimi oczami powinno pojawić się ostateczne podsumowanie całości usług. Zobaczysz cenę netto, podatek VAT oraz cenę brutto. Rejestracja domeny nie powinna trwać bardzo długo, proces ten może jednak przeciągnąć się do kilku godzin. Oczywiście po zaksięgowaniu wpłaty.

  Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak zarobić na swoim blogu, zapraszamy do przeczytania tego wpisu.