+48 575 455 366

Jak pozycjonować stronę

Niektóre osoby mają błędne przekonania co do definicji pozycjonowania stron internetowych, dlatego na dobry początek zaczniemy od tego. Pozycjonowaniem określamy wszystkie czynności prowadzące do jak najwyższej pozycji danej strony w wynikach organicznych wyszukiwarek dla wybranych fraz i słów kluczowych.

Internauci najczęściej korzystają z wyszukiwarki Google, dlatego też pod nią najczęściej optymalizuje się strony. Optymalizacja strony dla wyszukiwarek to również bezustanna praca i zdobywanie wiedzy na temat najnowszych algorytmów, które to wybierają najwyżej ukazywane strony w wynikach. Nie jest to łatwe zadanie, a każdemu zależy aby jego firma znalazła się na pierwszym miejscu wyników organicznych – jest to wabik na klientów. Sam przyznaj – gdy szukasz fryzjera w swoim mieście, klikasz tylko w najwyżej notowane linki w Google, prawda? Jak więc skutecznie wypozycjonować swoją stronę internetową? Co zrobić aby przyciągała do siebie klientów jak magnes?

Setki realizacji, tysiące rozwiązanych problemów

Skontaktuj się już teraz!

Krok pierwszy – optymalizacja

SEO stron internetowych składa się z kilku składowych. Zanim przejdziemy do tych trudniejszych i dużo bardziej wymagających zastanówmy się, co tak naprawdę jest na naszej stronie internetowej. Na dobry początek powinniśmy skupić się na optymalizacji naszej witryny. Szybkość działania bowiem to jeden z kluczowych elementów dobrze wypozycjonowanej strony – żadna z przeglądarek internetowych nie lubi stron, które ładują się kilka sekund i żadnej z nich nie da promocji w pozycji wyników organicznych. Dlatego tak ważne jest, żeby skupić się na stronie, którą przekazujesz wyszukiwarce. Twoja strona musi być poprawnie zakodowana i działać szybko. Mówiąc wprost – musisz zdobyć zaufanie przeglądarki.

Zaufanie przeglądarki Google można sprawdzić – serwis ten podaje bowiem wynik dla każdej witryny w liczbie z zakresu 0 – 100. Aby sprawdzić, jaki na ten moment wynik uzyskujesz, przejdź do darmowego narzędzia Google PageSpeed Insights – link znajduje się tutaj. Ten program dokładnie przeanalizuje Twoją stronę internetową i zmierzy jej wydajność. Ogólnie przyjęta norma to około 90 punktów – wtedy masz pewność, że strona działa w miarę dobrze a przeglądarka nie ma podejrzeń o kiepskiej optymalizacji. Zwróć jednak uwagę na to, że bardzo duże znaczenie ma tutaj przystosowanie Twojej witryny do urządzeń mobilnych. W dzisiejszych czasach strona internetowa musi być responsywna (odpowiednio skalująca się do urządzenia, na którym jest wyświetlana) – nie można pominąć tego kroku. Należy więc zadbać o to, aby Twoja witryna dobrze wyglądała również na smartfonach i tabletach.

Zabieg optymalizacji strony wymaga dużej znajomości HTML, PHP, CSS, JavaScriptu i innych technologii związanych z webmasteringiem. Nie jest to rzecz prosta zwłaszcza, gdy witryna postawiona jest na CMSie takim jak WordPress czy Joomla – wtedy potrzebny jest znawca tych technologii. W celu profesjonalnej optymalizacji swojej strony internetowej skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści skutecznie poprawią Twój wynik w Google, przystosują stronę do urządzeń mobilnych i przyspieszą czas jej wczytywania – zadzwoń i uniknij problemu źle działającej witryny!

Krok drugi – treść

Kiedy masz już pewność, że Twoja strona jest odpowiednio zoptymalizowana oraz że Google darzy ją zaufaniem w postaci wysokiego wyniku PageSpeed, należy przejść do kroku drugiego – treści na stronie. Jest to kolejny ważny element całej układanki, która nazywa się optymalizacja. Teksty znajdujące się na Twojej stronie to niejako wizytówka firmy, jej wizerunek. To ich jakość przesądzi o poziome sprzedaży oferowanych przez Ciebie produktów oraz o pozycji w przeglądarce. O czym należy pamiętać? Przede wszystkim o tym, aby wszystkie treści na Twojej stronie były oryginalne, chwytliwe i zawierały słowa kluczowe, na których szczególnie Ci zależy.

Treści nie mogą być po prostu skopiowane z innego źródła – przeglądarka szybko to wykryje i zbanuje stronę. Dobrej jakości teksty internetowe musza być napisane starannie i rzetelnie. Jeśli jesteś na przykład fryzjerem w Szczecinie to powinno Ci zależeć, aby frazy takie jak „fryzjer szczecin” czy „fryzjerstwo szczecin” znalazły się na Twojej stronie – najlepiej w nagłówkach. Wszystkie artykuły i teksty znajdujące się na stronie powinny być pisane właśnie pod kątem SEO. Dobra jakość i merytoryczność tekstów internetowych to kolejny z kluczów do wyższej pozycji w wyszukiwarce.

Napisanie wysokiej jakości tekstów SEO dla strony internetowej wiąże się z posiadaniem dużej wiedzy copywriterskiej i doświadczenia. Nie jest łatwo stworzyć treści przyjemne dla oka czytelników oraz dla silnika przeglądarki. Aby mieć pewność, że Twoja strona posiada merytoryczne oraz ciekawe teksty, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Krok trzeci – link building

Link building to najprościej mówiąc zdobywanie linków, które prowadzą do Twojej strony. O linkowanie należy zadbać dopiero wtedy, gdy Twoja strona jest w pełni gotowa, czyli dobrze zoptymalizowana i wypełniona wartościowymi tekstami. Nikt nie będzie chciał przecież tworzyć odnośników do kiepskiej strony internetowej – to mogłoby jedynie zaszkodzić w pozycjonowaniu.

To pierwsza ważna rzecz – trzeba zawsze zwrócić uwagę na to, od kogo link pochodzi. Interesują nas jedynie linki od witryn zaprzyjaźnionych z Google, nie zawierających spamu lub materiałów pornograficznych – linki od takich witryn skutecznie zaburzą cały proces pozycjonowania. Ważną rzeczą jest, aby linki zewnętrzne zdobywane były drogą naturalną. Wyszukiwarki coraz szybciej i efektowniej wyłapują sztuczne linkowanie przez różnego rodzaju boty. Jak zostało wspomniane już wcześniej – powinno zależeć nam na linkach jedynie z dobrych źródeł, to z pewnością przyczyni się do skutecznego pozycjonowania Twojej strony internetowej.

Skontaktuj się już teraz!

Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz, a z przyjemnością Ci pomożemy!

  Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z RODO (Rozporządzenie 2016/679) przez administratora danych Rekurencja.com Sp. z o.o. (NIP: 5472217092) celem przygotowania oferty. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności

  Krok czwarty – social media

  Wielu specjalistów SEO jest przekonanych, że linki pochodzące z mediów społecznościowych, zawierają przeważnie atrybut nofollow (jest to informacja dla robotów Google, aby dany link ignorować) oraz że nie przenoszą się na lepszą pozycję witryny. Jest to jednak błędne myślenie, a social media jest w dalszym ciągu bardzo niedocenione jeśli chodzi o działania SEO.

  Największą zaletą aktywności w social media jest generowanie ruchu na stronie internetowej oraz zwiększanie ilości obserwujących. Wszystko to może przełożyć się na rozpoznawalność marki oraz liczbę klientów. Dlatego niewątpliwie posiadanie kont firmy w serwisach takich jak Facebook lub Google Plus jest zaletą. Odpowiednia polityka działań w social media z pewnością przyniesie pozytywne efekty również przy pozycjonowaniu Twojej strony internetowej.

  Działania marketingowe w serwisach społecznościowych mogą wydawać się czymś prostym, bo przecież większość ludzi korzysta z takich serwisów. W rzeczywistości jednak jest to skomplikowany proces – trzeba między innymi odpowiednio prowadzić fanpage, skutecznie się reklamować i opracować własną strategię marketingową. Prowadzenie profilu na Facebooku wiąże się z czymś więcej niż tylko publikacja postów.

  Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak  założyć fanpage na facebooku polecamy przeczytać ten wpis.

  Ostatni krok – cierpliwość

  Cierpliwość to klucz do sukcesu. Nie od razu Rzym zbudowano. Cały proces pozycjonowania wymaga czasu – nie licz na to, że w kilka miesięcy odniesiesz sukces, a na Twojej stronie zapanuje ogromny ruch klientów. Obserwuj swoje pozycje w Google dla danych słów kluczowych i bezustannie pracuj nad swoją stroną – z pewnością przyniesie to zamierzony efekt.

  Nasza oferta

  Jak widzisz pozycjonowanie strony internetowej wiąże się z ogromnym nakładem pracy i nieustannymi staraniami nad doskonaleniem swojej witryny. Po co trudzić się i marnować czas, który możesz poświęcić na rozwój swojej firmy? Zleć to profesjonalistom. Nasi specjaliści z zakresu pozycjonowania oszczędzą Ci czasu i skutecznie wybiją Twoją stronę w wynikach wyszukiwania. Kliknij tutaj aby się skontaktować