+48 575 455 366

Jak wybrać firmę pozycjonującą?

Wybranie dobrej agencji pozycjonującej może okazać się dużym krokiem naprzód dla Twojego biznesu. Reklama w internecie to wspaniały sposób promocji działalności. W tym wpisie postaramy się doradzić Ci na co zwracać uwagę podczas wyboru takiej agencji.

W dobie dzisiejszego marketingu internetowego termin „pozycjonowanie” nie jest nikomu obcy. SEO, SEM i cała reszta terminów związanych z osiąganiem lepszych pozycji organicznych na pewno każdemu obiła się o uszy. W ramach przypomnienia oraz rozwiania pewnych wątpliwości polecamy jak najlepiej zapoznać się z tym wpisem https://proudmedia.eu/pozycjonowanie-stron-internetowych/.

Setki realizacji, tysiące rozwiązanych problemów

Skontaktuj się już teraz!

Skoro wiemy już co to jest pozycjonowanie, możemy wrócić do naszego pytania: Jaką firmę pozycjonującą wybrać? Na samym początku powinieneś się zastanowić jakie są Twoje oczekiwania, jakie efekty chcesz osiągnąć oraz jaki budżet chcesz na ten cel przeznaczyć. Czy jesteś przygotowany na powolną ewolucję Twojej strony i zdobywanie zaufania Google czy chcesz tu i teraz dotrzeć do swoich klientów. Czy marketing ma się odbywać na skalę Polski, czy lokalnie w obrębie 50km? Jaka jest Twoja grupa docelowa? Na te i inne pytania musisz odpowiedzieć sobie sam by agencja wiedziała na jaki cel ma nastawić swoje starania. Oczywiście możesz także sięgnąć rady specjalistów – zadzwoń do nas!

Poprawna strategia działania agencji marketingowej

Podejście firmy do klienta ma wielkie znaczenie w każdej dziedzinie biznesu. Nie inaczej jest w marketingu internetowym. Wybierając taką agencję powinieneś kierować się wieloma czynnikami. Jednym z nich jest indywidualne analizowanie potrzeb. Reklamowanie w sieci wymaga szczegółowego planu, dostosowanego do zamierzonego celu. W tym celu zawsze powinno wykonywać się tak zwany audyt SEO. Więcej o nim przeczytasz w naszym artykule: https://proudmedia.eu/pozycjonowanie-stron-internetowych/

W zależności od wniosków wynikających z audytu agencja powinna przygotować strategię dążenia do realizacji Twoich celów. Zanim cokolwiek podpiszesz, zapytaj zaufanej firmy, czy przygotowany plan ma sens i czy warto inwestować, ponieważ agencja może zaproponować działania korzystne dla niej, a nie dla Ciebie. Agencja, która naprawdę stara się o klienta powinna znaleźć indywidualną koncepcje dla reklamowanej działalności lub w niektórych przypadkach po prostu powiedzieć „Nie da się tego tak szybko osiągnąć”.

Raportowanie postępów działań

Każda szanująca się agencja marketingowa powinna co dany okres czasu raportować ze swoich prac. Najczęściej jest to zestawienie miesięczne. Na ich podstawie ocenia się czy kierunek działań, poprawia kampanie lub w ogóle rezygnuje z niektórych rozwiązań. Może się okazać, że wszyscy klienci wchodzą na Twoją stronę z wyszukiwarki, a pieniądze wkładane w kampanie na Facebooku nie dają efektów. Być może trzeba je poprawić, być może nie znajdujesz tam swoich klientów.

Warto również zwrócić uwagę na to czy agencja posiada łatwy kontakt do specjalisty, który udzieli nam szczegółowych odpowiedzi na nurtujące pytania. Tak ułatwiona współpraca przybliży zamierzony cel. W naszej agencji na bieżąco udzielamy informacji na temat obecnej kampanii reklamowej i w każdej chwili możesz dodzwonić się do specjalisty SEO. Faktem jest, że duży odsetek agencji marketingowych oszukuje swoich klientów, i jedynie pobiera opłaty zasłaniając się wymówkami, że potrzeba czasu. Bądźmy ostrożni, a na wszelki wypadek polecamy skorzystać z naszej usługi audytu agencji. Chętnie rzucimy okiem na Twój przypadek i stwierdzimy, czy aby na pewno wszystko działa zgodnie z planem.

Złe praktyki agencji marketingowych, o których warto wiedzieć

W tym biznesie niemożliwa jest gwarancja sukcesu po miesiącu czy dwóch, nie można go zmierzyć miarą czasu. Nie wierz w takie obietnice, gdyż naprawdę nie da się określić kiedy dana kampania zacznie przynosić duże zyski. Składa się na to wiele czynników takich jak ciągłe zmiany algorytmu Google czy ruchy konkurencji, która może zapłacić większe stawki dotyczące kluczowych fraz. By osiągnąć cel potrzeba współpracy pomiędzy agencją, a zleceniodawcą oraz spersonalizowanych działań marketingowych.

Niektóre agencję mogą korzystać ze złych metod pozycjonowania. Jedną z nich jest linkowanie serwisu poprzez programy lub przez specjalnie utworzone do tego celu strony, niezwiązane tematycznie. Takie nieznane źródła są źle odbierane przez roboty indeksujące wyszukiwarek. Dlatego warto zapytać agencję o przejrzystość działania oraz jakie kroki zostaną podjęte podczas pozycjonowania. Dzięki temu unikniemy przykrych konsekwencji takich jak dodanie do filtra Google. Nasza agencja celuje w przejrzystość i uczciwość wykonywanej pracy tak aby każdy był zadowolony. Nie wspieramy również Twojej konkurencji by nie psuć również naszych działań.

Skontaktuj się już teraz!

Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz, a z przyjemnością Ci pomożemy!

  Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z RODO (Rozporządzenie 2016/679) przez administratora danych Rekurencja.com Sp. z o.o. (NIP: 5472217092) celem przygotowania oferty. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności

  Zadowoleni klienci oraz doświadczenie w branży

  Inną czynnością jaką warto wykonać podczas wyboru firmy dla siebie będzie oczywiście sprawdzenie jej strony, referencji, realizacji itp. Jeżeli firma ostatni raz publikowała coś w swoim serwisie X lat temu, to może być to znak, że może lepiej wybrać inną. Pozytywne komentarze w sieci również są cennymi wskazówkami, lecz do niektórych trzeba podchodzić z dystansem, ponieważ najczęściej pisane są one przez znajomych.

  Profil w social mediach czy aktywność na firmowym blogu pokazują, że firma działa sprawnie i interesuje tematami swojej działalności. Zwróć również uwagę na doświadczenie w branży, posiadanie certyfikatów takich jak partnerstwo Google itp. Świadczy to o standardzie wykonywanej pracy.

  Umowa oraz warunki współpracy agencji z Twoją firmą

  Sporządzenie umowy to kolejny istotny moment współpracy. Przeczytanie wszystkich zapisów w niej zawartych to rzadkość, często są one zawiłe i niezrozumiałe ale zdecydowanie warto je poznać by później nie stracić pieniędzy. Dobre agencje nie stosują tanich chwytów marketingowych tylko proponują przejrzyste warunki współpracy, korzystne dla obu stron. Przykładem ciekawej umowy jest np. opłata za efekt pozycjonowania, czyli wyższe stawki za wyższe pozycje w danym miesiącu. Wtedy masz pewność, czy firma rzeczywiście działa, bo Twój sukces jest jednocześnie jej sukcesem.

  Przed podpisaniem sprawdź okres wypowiedzenia – nikt nie chciałby utknąć z rocznym kontraktem z półrocznym okresem wypowiedzenia z agencją, która nie jest rzetelna oraz nie wykonuje swojej pracy zgodnie z założeniami. Bezpieczniej jest odnawiać współpracę co jakiś czas, ponieważ w przypadku niezadowolenia można szybko ją zmienić. Należy również wspomnieć o modelu płatności, który powinien być elastyczny w zależności od Twoich potrzeb biznesowych.

  Wybór agencji dla Twojej firmy – podsumowanie

  Trafny wybór dobrej agencji może okazać się bardzo trudny, lecz zdecydowanie warto poświęcić na to trochę czasu. Wszystkie wyżej wymienione aspekty są ważne i przyczyniają się do końcowego sukcesu. Nie warto tracić czasu na podejrzane oferty i martwić się o wynik.

  Jeśli chcesz zacząć reklamować się w sieci, zadzwoń do nas. Pomożemy Ci w dopasowaniu odpowiedniej strategii, wyznaczymy cele marketingowe oraz przejdziemy do działania. Przebudujemy lub stworzymy od podstaw zgodną z najnowszymi standardami stronę internetową, gotową na podbój internetu. Jeśli chcesz wprowadzić swoją firmę do internetu, to znalazłeś się w dobrym miejscu. Chętnie pomożemy.