+48 575 455 366

Jak założyć bloga

We współczesnym świecie mass mediów oraz internetu popularne staje się prowadzenie blogów. Służą one do wielu rzeczy, takich jak przekazywanie informacji, pogłębianie swojej wiedzy lub też dzielenie się swoimi przeżyciami z całym światem.

Powodów, aby prowadzić własny internetowy blog jest zapewne całe mnóstwo. Wiele serwisów przygotowuje dla nas coraz to nowsze witryny, które nam w tym pomagają. Dlaczego by więc nie zacząć blogować samemu zwłaszcza, że można na tym zarabiać? Jeżeli potrafisz połączyć swoją pasję z zarabianiem – wtedy można powiedzieć, że „wygrałeś życie”. Pytanie jednak brzmi: Jak założyć bloga za darmo?

Aby prowadzić swoją własną witrynę wcale nie musisz być ekspertem w dziedzinie stron internetowych, języków takich jak HTML, CSS czy też JavaScript. Stworzono wiele udogodnień dla „zielonych” użytkowników, którzy po prostu chcą już zacząć pisać. Nie musisz również miesiąc w miesiąc opłacać swojego serwera i domeny – o tym również ktoś już pomyślał. Odpowiedź więc brzmi – tak, możesz posiadać własnego bloga i na nim zarabiać, nie wydając przy tym ani złotówki. Istnieje jednak więcej możliwości, z których możesz skorzystać. Zakładać i prowadzić bloga można na wiele sposobów.

Setki realizacji, tysiące rozwiązanych problemów

Skontaktuj się już teraz!

Skorzystanie z platform do blogowania

Po co trudzić się z kodem swojej strony internetowej skoro możesz mieć bloga dzięki dosłownie kilku kliknięciom? Ponadto korzystanie z platform do blogowania jest darmowe – to najlepsza opcja dla bloggerów, którzy nie mają czasu na tworzenie witryny od podstaw, nie chcą wydawać pieniędzy na utrzymanie serwera / domeny oraz dla osób, którym po prostu zależy na czasie. Jeśli chcesz już teraz zacząć tworzyć swojego bloga zupełnie za darmo oraz nie obchodzą Cię kłopoty wiążące się z tworzeniem strony internetowej – jest to idealna opcja dla Ciebie.

Zasada działania platform do blogowania jest bardzo prosta – wystarczy się zarejestrować na jednej z platform. Możemy skorzystać z bezpłatnej subdomeny lub zapłacić za swoją własną. Dla przykładu, blog „mojanazwabloga.wordpress.com” będzie darmowy, jednak za „mojanazwabloga.com” trzeba będzie już zapłacić. Największe bezpłatne serwisy to: WordPress.com, Blogger.com oraz Blox.pl. Założenie witryny na jednym z tych platform, jest całkiem proste – dokładne omówienie oraz listę krok po kroku znajdziesz w oddzielnym artykule.

Z której platformy skorzystać? WordPress? Blogger? A może jeszcze innej? Każda z nich ma swoje zalety i wady. Warto się z nimi zapoznać zanim podejmiesz decyzję gdzie zamierzasz swojego bloga umieścić. W tym celu zajrzyj do kategorii „Prowadzenie bloga” na naszej stronie internetowej – znajdziesz tam osobne wpisy poświęcone różnym platformom do blogowania.

Skontaktuj się już teraz!

Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz, a z przyjemnością Ci pomożemy!

  Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z RODO (Rozporządzenie 2016/679) przez administratora danych Rekurencja.com Sp. z o.o. (NIP: 5472217092) celem przygotowania oferty. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności

  Stworzenie swojej strony internetowej od zera i zaprojektowanie bloga

  Tworzenie swojej własnej strony internetowej z blogiem od podstaw to opcja dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Możemy bowiem wykupić własną domenę oraz serwer  i na nim osadzić naszą witrynę. Trzeba jednak pamiętać, że prowadzenie bloga wymaga posiadania bazy danych i przechowywania w niej tabeli z wpisami i komentarzami. To z kolei niemożliwe jest do osiągnięcia bez systemu komunikacji między bazą a stroną internetową. Oczywiście wykonanie swojego autorskiego CMS’a nie jest niemożliwe, jednak warto zastanowić się nad wykorzystaniem już istniejących, oferowanych np. przez WordPressa. Dzięki stworzeniu swojego bloga od zera mamy nad nim pełną kontrolę, sami tworzymy szablon oraz decydujemy jak się on zachowuje przy dodaniu nowego postu. Przy takim zabiegu musimy posiadać swoją domenę, np. „mojadomena.pl” oraz serwer – jest to oczywiście płatne.

  Jeżeli do stworzenia swojego bloga chcesz wykorzystać WordPressa, na pewno zainteresuje cię jak go zainstalować.

  Tak jak już zostało wcześniej wspomniane, taki plan zaleca się doświadczonym osobom znającym języki HTML / CSS / PHP, niemniej jednak warto wspomnieć o takiej możliwości prowadzenia swojego bloga.

  Zleć to nam!

  Nasza firma zajmuje się profesjonalnym tworzeniem stron internetowych wykorzystując między innymi CMS WordPress. Jeżeli nie interesuje Cię subdomena „ .wordpress ” lub „ .blogger ” w nazwie i chcesz aby Twój blog miał własną domenę, taką jak „nazwamojegobloga.pl” oraz został osadzony na szybkim, bezpiecznym i niezawodnym serwerze – skontaktuj się z nami. Zapewniamy rzetelnie wykonaną, responsywną stronę internetową, (skalującą się na każdym urządzeniu) na której stworzymy Twojego bloga. Zapoznaj się z naszą ofertą.