+48 575 455 366

Klimatyzacja – korzyści w naszym biurze

Klimatyzacja od dłuższego czasu stanowi podstawową formę wyposażenia pomieszczeń. Nie jest już bynajmniej towarem luksusowym, a jednym z niezbędnych elementów do efektywnego funkcjonowania w czasie letnich upałów.

Na rynku aktualnie możemy znaleźć mnóstwo różnorakich modeli klimatyzatorów, które różnią się od siebie wydajnością, ceną i jakością działania. Wielowymiarowe korzyści sprawiają, że stają się one coraz częstszym elementem wyposażenia domów i biur.

Wysoka wydajność pracy

Najważniejszym aspektem wykorzystania klimatyzacji w biurze jest znaczna poprawa warunków pracy – szczególnie latem, kiedy to temperatury sięgają 30-40 stopni Celsjusza. Wysokie temperatury nie zachęcają do wytężonej pracy, zarówno umysłowej, jak i fizycznej. Prowokują senność, co przekłada się na znacznie obniżoną efektywność pracowników. Dzięki skutecznemu obniżeniu temperatury w pomieszczeniu, przebywanie w nim staje się bardzo przyjemne i sprzyja produktywności. Trzeba pamiętać jednak o zachowaniu umiaru – temperatura w pomieszczeniu powinna być niższa o więcej niż 6 stopni w stosunku do temperatury na zewnątrz. Nadmierne wychłodzenie organizmu sprawia, że przy dużych upałach można doznać szoku termicznego, który spowoduje znacznie osłabienie odporności organizmu i w efekcie rozwój chorób.

Setki realizacji, tysiące rozwiązanych problemów

Skontaktuj się już teraz!

Oczyszczanie powietrza – dodatkowe korzyści

Schładzanie powietrza stanowi elementarny aspekt wykorzystywania klimatyzacji. Poprawa warunków pracy możliwa jest również, dzięki wykorzystaniu funkcji oczyszczania powietrza z unoszących się w nim drobnoustrojów – czyli wszelkiego rodzaju bakterii, grzybów, kurzu czy pyłków. Znajdujące się w klimatyzatorze filtry skutecznie oddzielają powietrze od zanieczyszczeń. To szczególnie ważne w przypadku osób cierpiących na schorzenia układu oddechowego, min. astmę lub coraz częstsze alergie. Należy pamiętać jednak, że filtry mają ograniczoną przepustowość i w pewnym momencie należy je wymienić. W przeciwnym wypadku mogą stać się siedliskiem drobnoustrojów, które ponownie zaczną przedostawać się do klimatyzowanego pomieszczenia i stwarzać zagrożenie zdrowotne dla pracujących w nim osób. To powód, dla którego należy pamiętać o regularnym serwisowaniu klimatyzacji.

Nasze obserwacje

Od kilku tygodni posiadamy w swoim biurze klimatyzatory zaprzyjaźnionego partnera – GTH Polska. W trakcie tego okresu czasu znacznie poprawiła się nasza wydajność i jakość pracy. Dzięki zachowaniu stałej temperatury w pomieszczeniu, możliwe jest stworzenie optymalnych warunków do działania. Wystarczy jednorazowo skonfigurować pracę urządzenia, aby cieszyć się korzyściami przez długi okres czasu. Efektywna optymalizacja przekłada się na wydajność, a to z kolei na efekty pracy. Odkąd posiadamy w swoim biurze nowoczesne klimatyzatory, zauważyliśmy wzrost produktywność na poziomie 20-30%. Utrzymanie stałej temperatury wewnątrz stało się priorytetem – stąd stale dbamy o urządzenia i regularny jego serwis. Polecamy: https://gthpolska.pl

Skontaktuj się już teraz!

Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz, a z przyjemnością Ci pomożemy!

    Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z RODO (Rozporządzenie 2016/679) przez administratora danych Rekurencja.com Sp. z o.o. (NIP: 5472217092) celem przygotowania oferty. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności