+48 575 455 366

Przekierowanie 301

301 to najprościej mówiąc przekierowanie z jednej strony internetowej na inną. Użytkownik wpisując dany url automatycznie zostaje odesłany w miejsce docelowe. Jest to dobre rozwiązanie w sytuacjach, kiedy zmieniłeś domenę swojej strony.

htaccess redirect 301

Aby ustawić przekierowanie na serwerze, należy użyć pliku .htaccess. Plik ten to pewnego rodzaju plik konfiguracyjny serwerów Apache WWW – dzięki niemu możesz zarządzać modułami ModRewrite, blokować dostęp do poszczególnych katalogów oraz ustawić kompresję plików. Używa się go również do przekierowania 301. Aby ustawić przekierowanie z „www.staradomena.pl” na „nowadomena.org” należy umieścić w pliku poniższy kod:

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?staradomena\.pl [NC]

RewriteRule (.*) http://nowadomena .org/$1 [R=301,L]

Setki realizacji, tysiące rozwiązanych problemów

Skontaktuj się już teraz!

UWAGA!

Plik .htaccess jest dosyć nietypowy, ponieważ nie ma on nazwy – posiada jedynie rozszerzenie .htaccess. Stworzenie takiego pliku w systemie Windows potrafi być problematyczne. Aby go bezproblemowo stworzyć, uruchom program notatnik a następnie kliknij „Zapisz jako”. Tutaj należy zamiast domyślnego rozszerzenia „.txt” użyć „Wszystkie pliki (*.*)”.

Gdzie powinien znajdować się plik .htaccess?

Plik .htaccess powinien znajdować się w folderze „public_html” na Twoim serwerze, czyli dokładnie tam, gdzie umieszcza się pliki całej strony internetowej. Do kopiowania plików na serwer  warto użyć programu takiego jak FileZilla lub Total Commander.

Jeżeli prawidłowo skopiowałeś kod powyżej do pliku .htaccess, przekierowanie powinno działać.

Wgrywanie pliku .htaccess przez FileZillę

Jeżeli nie pobrałeś jeszcze programu FileZilla, możesz znaleźć go tutaj. Po zainstalowaniu i uruchomieniu tej aplikacji zobaczysz główne okno. Najpierw dodaj swoją witrynę. Aby to zrobić przejdź do „Plik”, „Menedżer Stron” (widoczne na obrazku). W celu dodania swojej strony musisz podać jej adres ftp, login i hasło. Kiedy już to zrobisz, połącz się z nią i odszukaj folder „public_html” – to właśnie tutaj musisz skopiować plik .htaccess.

W lewym okienku otwórz folder zawierający plik .htaccess. Po prawej stronie znajduje sie okno eksploratora serwera – to tutaj znajduje się folder „public_html” (w skrajnych przypadkach jest to floder o nazwie „web”). Teraz wystarczy po prostu skopiować plik i zamknąć połączenie z serwerem.

Skontaktuj się już teraz!

Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz, a z przyjemnością Ci pomożemy!

  Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z RODO (Rozporządzenie 2016/679) przez administratora danych Rekurencja.com Sp. z o.o. (NIP: 5472217092) celem przygotowania oferty. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności

  Przekierowanie podstron

  Często zdarza się, że na stronie zmieniają się nazwy podstron. Aby przekierować użytkownika ze starej nazwy podstrony na nową należy użyć kodu

  Redirect 301 /stara-podstrona /nowa-podstrona

  W ten sposób, zakładając, że Twoja strona postawiona jest na domenie mojadomena.pl, dawna nazwa podstrony to „galeria” a zmieniona brzmi „nowa-galeria”, kod zadziała w następujący sposób:

  mojadomena.pl/galeria -> mojadomena.pl/nowa-galeria

  Przekierowanie 302 – tymczasowe

  Przekierowanie 302 jest często mylone z redirect 301. Jest tak ponieważ działają one bardzo podobnie – przekierowują użytkowników na inny adres url. Czym jednak różnią się te przekierowania? Redirect 302 jest informacją dla robotów – nie wyindeksują one starej witryny internetowej, ponieważ wiedzą, że wkrótce zostanie ona przywrócona.

  Zapraszamy również do lektury naszego wpisu na temat zarządzania domeną.