+48 530 588 622

Słowa kluczowe

Pisząc artykuł, wpis na bloga, lub jakikolwiek inny tekst na stronę internetową, musimy mieć na uwadze dobór odpowiednich słów kluczowych. Analiza fraz jest kluczowym zabiegiem w każdej strategii SEO – dlatego warto poświęcić na to trochę czasu zanim zacznie się pisać teksty.

Czym są słowa kluczowe?

Słowa kluczowe, nazywane również jako frazy, frazy kluczowe, to wyrazy, za pomocą których wyszukiwarka odnajduje konkretne informacje w internecie.

Istnieje kilka rodzajów słów kluczowych w kontekście pozycjonowanie stron internetowych. Podzielić możemy je na:

 • brandowe – (z ang. „brand” – marka, znak firmowy) – są to słowa kluczowe wpisywane w wyszukiwarkę wtedy, gdy ktoś zna nazwę firmy, ale nie zna konkretnego adresu URL. Firmy nie muszą dokonywać żadnych wielkich ruchów, aby znaleźć się wysoko w wynikach organicznych na frazy brandowe, ponieważ sa one zazwyczaj unikalne. Przykładowe słowa brandowe: „Microsoft”, „PlayStation”, „Volkswagen”.

Setki realizacji, tysiące rozwiązanych problemów

Skontaktuj się już teraz!

 • ogólne – są to wyrazy wpisywane najczęściej przez potencjalnych klientów, którzy nie potrafią sprecyzować szukanego przez siebie produktu. Dodatkowo, pozycjonowanie na ogólne słowa kluczowe jest nie lada wyzwaniem, ponieważ wpisując do wyszukiwarki na przykład frazę „komputery” konkurencja jest bardzo wysoka. Jak jednak łatwo się domyślić, wysoka pozycja na ogólne słowa kluczowe przynosi ogromne korzyści biznesowe i zapewnia duży ruch na stronie. Przykładami fraz ogólnych mogą być: „fryzjer”, „koszulki”, „obiady”.
 • długoogonowe (z ang. „long-tail”) – takie słowa kluczowe są przeciwieństwem fraz ogólnych – klient dobrze wie, czego szuka – dlatego w wyszukiwarkę wpisuje wiele wyrazów. W tym momencie konkurencja się zawęża, a więc łatwiej wypozycjonować swoją stronę. Przykładowe słowa long-tail to: „biała koszula z długim rękawem”, „energooszczędne żarówki led”, „domowe obiady w warszawie”.

Teraz pora zastanowić się nad tym, jak dobrać idealne dla siebie słowa kluczowe. Skąd wziąć na nie pomysły, co jest dobrym rozwiązaniem, a co stratą czasu?

Zastanów się, jakie usługi lub produkty oferujesz a następnie wypisz je na kartce. Dzięki temu uzyskasz listę potencjalnych słów kluczowych. Jeżeli swoje usługi oferujesz głównie lokalnie – warto dodać na koniec frazy nazwę miasta, w którym prowadzisz działalność. Przykład: „serwis komputerowy katowice”.Mając już listę swoich słów kluczowych, wykorzystaj samą wyszukiwarkę Google i zobacz jakie ogony podpowiada. Są to słowa, których szukają ludzie.

Skontaktuj się już teraz!

Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz, a z przyjemnością Ci pomożemy!  Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z RODO (Rozporządzenie 2016/679) przez administratora danych Rekurencja.com Sp. z o.o. (NIP: 5472217092) celem przygotowania oferty. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności


  Analiza fraz przy użyciu planera słów kluczowych w Google AdWords

  Planer słów kluczowych to jedno z bezpłatnych narzędzi Google AdWords – jest to swego rodzaju pracownia, w którym kreuje się nowe kampanie w sieci wyszukiwania je modyfikuje te już swtorzone. To właśnie tutaj znajdziesz propozycje słów kluczowych, grup reklam oraz uzyskasz prognozowaną skuteczność kampanii. Planer słów kluczowych to narzędzie, które pomoże Ci określić konkurencyjne stawki i budżet kampanii.

  Analiza słów kluczowych przy użyciu ich planera to zabieg nieunikniony w każdej kampanii AdWords, która chce odnieść sukces. Należy nieustannie obserwować skuteczność używanych słów kluczowych, rozszerzać listę fraz lub też usuwać te, które nie przynoszą zysków. Badanie słów kluczowych to opcja ułatwiająca wyszukiwanie słów kluczowych do nowych kampanii lub rozszerzanie listy słów kluczowych w kampaniach już istniejących.

  Interesuje Cię wypozycjonowanie strony? Zajmiemy się tym

  Jeżeli chcesz wybić swoją stronę w przeglądarce, zdobyć najwyższe miejsce i mnóstwo klientów należy podjąć działania SEO. Jako specjaliści w tej dziedzinie oferujemy skuteczne wypozycjonowanie strony internetowej. Skontaktuj się z nami już teraz.

  Zapraszamy również do przeczytania naszego wpisu na temat tego, jak pozycjonować stronę.

  0 0 votes
  Article Rating
  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x