+48 575 455 366

Treść w kontekście pozycjonowania strony

Pozycjonowanie stron internetowych to zagadnienie popularne wśród serwisów społecznościowych i innych platform, którym zależy na promocji swojej marki. Popularne SEO opiera się w dużej mierze na wartościowej treści, która przyciąga użytkowników, dostarcza informacji, intryguje, a przy tym jest przyjazna dla wyszukiwarki.

SEO – ciągle rosnąca popularność

Takie połączenie sprawy daje wymierne korzyści w kontekście popularyzacji marki.

Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania frazy związanej z profilem działalności to cel wielu firm. Osiągnięcie topowej pozycji będzie mieć wymierny wpływ na ruch z wyszukiwarki i popularność brandu. Badania przeprowadzane przez pracowników Google jednoznacznie wskazują, że praktycznie wszyscy użytkownicy korzystają z maksymalnie kilku pierwszych wyszukań. Szczególnie pożądane są pierwsze trzy miejsca – to one generują największy ruch.

Setki realizacji, tysiące rozwiązanych problemów

Skontaktuj się już teraz!

Wartościowa treść, a pozycja – zależność

Częste zmiany w algorytmie Google sprawiają, że trendy w pozycjonowaniu ulegają nieustannym przeobrażeniom. Rozwój technologiczny i szeroko pojęty postęp sprawiają, że wyszukiwarka oddziałuje ciągle na inne bodźce. Pewne elementy całego procesu się jednak nie zmieniają. Tak jest w przypadku wartościowej, wysokomerytorycznej treści. Google bardzo dobrze reaguje na artykuł przygotowany schludnie i przejrzyście, z nutką intrygi, obudowany zdjęciami i materiałami video. Stworzony w ten sposób tekst to również duża szansa na link ze strony o wysokim znaczeniu dla wyszukiwarki. Najcenniejsze są te pochodzące ze stron tematycznych, ujęte w wartościowych artykułach.

Chwytliwy content – czyli jak uchwycić zainteresowanie

Przede wszystkim wykorzystując ciekawość i zainteresowanie. Nikt nie lubi czytać nudnych treści, które po raz kolejny traktują o tym samym, w sposób monotonny. Chcąc otrzymać tekst, który spełni oczekiwania użytkownika należy przede wszystkim stworzyć chwytliwy tytuł, który zachęci do rozwinięcia artykułu. Sprawdza się tutaj kilka technik:

  • zaprzeczenia ( np. Jak nie stać się tym kim chcesz?)
  • punktowanie (np. 5 rad dla lepszej promocji Twojej strony)
  • negatywne podejście do tematu (Jak wybrać najgorszą żonę i męczyć się przez resztę życia?)

Summa summarum

Content is king – zwrot powtarzany przez specjalistów od marketingu jest jak najbardziej prawdziwy. Znajduje swoje odzwierciedlenie każdorazowo przy tworzeniu haseł w wyszukiwarce Google. Ułożenie stron internetowych zależy od jakości treści. Czy wykorzystasz tą zależność?

Skontaktuj się już teraz!

Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz, a z przyjemnością Ci pomożemy!

    Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z RODO (Rozporządzenie 2016/679) przez administratora danych Rekurencja.com Sp. z o.o. (NIP: 5472217092) celem przygotowania oferty. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności