+48 530 588 622

Jak stworzyć fanpage na facebooku

Facebook to potężny serwis z milionami codziennie aktywnych użytkowników, dodających wiele wpisów czy lajkujących przeróżne posty. Ze względu na to jak wielu ludzi z Facebooka korzysta, umieszczenie na nim fanpage’a jest zdecydowanie dobrym pomysłem, pozwalającym znajomym szybko i łatwo przejrzeć to, co oferujesz.

Stworzenie fanpage’a na Facebooku to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla firm, organizacji, wszelkiej maści marek, produktów ale również dla artystów i osób publicznych. Dzięki fanpage’owi Twoi klienci / fani będą mogli łatwo dowiadywać się o nowych produktach, które udostępniasz, o szczegółach najnowszych promocji i wielu innych rzeczach związanych z Twoją działalnością. Zaletą jest również komunikacja z klientem – poprzez komentarze postów lub aplikację Messenger łatwiej nawiążesz kontakt z odbiorcą.

Ponadto fanpage to świetna reklama, dlatego być może zdobędziesz zainteresowanie i poszerzysz grono lubiących Cię osób. A im więcej „lajków” zdobędziesz, tym bardziej rozpoznawalny będziesz w internecie.

Setki realizacji, tysiące rozwiązanych problemów

Skontaktuj się już teraz!

Jak założyć fanpage?

W tym poradniku stworzymy fanpage artysty Jana Kowalskiego, muzyka – tak dla przykładu. Aby założyć fanpage, musimy oczywiście posiadać konto w serwisie Facebook. Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś – zrób to tutaj. Kiedy Twój profil będzie już aktywny, oraz zalogujesz się na nim, będziemy mogli przejść do kreowania fanpage’a. Aby rozpocząć ten proces, należy kliknąć ikonkę strzałki w prawym górnym rogu, zaraz obok ikony powiadomień i wiadomości Messenger. Po kliknięciu rozwinie się lista z możliwościami do wyboru: nas interesuje pierwsza opcja, czyli „Utwórz stronę”Jeśli wciąż masz problemy z odnalezieniem tego przycisku, skorzystaj z tego linku – przeniesie Cię on bezpośrednio do sekcji tworzenia stron na Facebooku.

Wybierz typ strony

Po wejściu do sekcji tworzenia stron, zobaczysz dokładnie 6 typów strony z jakich możesz skorzystać. Są to:

 1. Lokalna firma lub miejsce,
 2. Firma, organizacja lub instytucja,
 3. Marka lub produkt,
 4. Artysta, zespół lub osoba publiczna,
 5. Rozrywka,
 6. Strona inicjatywy lub społeczności.

Musimy wybrać typ strony, który jak najlepiej odpowiada naszej działalności. Jako, że nasz Jan Kowalski jest muzykiem i gra na gitarze, powinniśmy kliknąć pole „Artysta, zespół lub osoba publiczna” – to zdecydowanie kategoria, do której w tym przypadku należymy.

Skontaktuj się już teraz!

Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz, a z przyjemnością Ci pomożemy!  Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z RODO (Rozporządzenie 2016/679) przez administratora danych Rekurencja.com Sp. z o.o. (NIP: 5472217092) celem przygotowania oferty. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności


  Po dokonaniu wyboru wyskoczy okienko, w którym będziemy musieli podać dodatkowo jeszcze 2 informacje: Nazwę strony oraz jej konkretną kategorię. Nazwa, którą tu podamy to po prostu tytuł fanpage’a, który wszyscy jego użytkownicy będą widzieć pod zdjęciem profilowym. Kategoria z kolei ma za zadanie dokładnie opisać naszą działalność i określić jakim typem sztuki się zajmujemy. Wpiszmy w pole nazwy „Jan Kowalski”. Kategoria przeznaczona dla nas to „muzyk”.

  Przed przejściem dalej zaleca się przeczytanie regulaminu – link do niego znajdziesz zaraz pod nazwą strony. Gdy podasz już swoje informacje i przeczytasz regulamin, kliknij przycisk „Rozpocznij”.

  Przejdź na stronę swojego fanpage’a

  Gotowe – Twój fanpage „Jan Kowalski” został stworzony.  Teraz, gdy wszystko jest już gotowe wystarczy, że klikniesz „Strony” w głównym oknie Facebooka lub klikniesz ten link, aby zobaczyć swoją nowo utworzoną stronę artysty. Od teraz możesz gromadzić tu swoich fanów, udostępniać im efekty Twojej pracy i stworzyć społeczność wokół swojej pasji do muzyki. Oczywiście zaprezentowany przykład Jana Kowalskiego był tylko czystym szablonem, który miał za zadanie pokazać jak prostym procesem jest tworzenie facebookowego fanpage’a i rozwiać wszelkie wątpliwości z nim związane. Kiedy utworzysz już własną stronę, nie zapomnij uzupełnić w niej wszelkich potrzebnych informacji, takich jak opis działalności, zdjęcie profilowe oraz zdjęcie w tle. Administrator fanpage’a powinien dodatkowo zadbać, żeby na stronie regularnie dodawane były nowe materiały i wpisy – Twój fanpage musi żyć, nie pozwól klientom i fanom o Tobie zapomnieć.

  Jeżeli chcesz utworzyć wydarzenie na facebook i zaprosić na nie znajomych, ten wpis może okazać się pomocny.

  0 0 votes
  Article Rating
  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x